فراجا گردشگری

بزرگداشت نیما یوشیج در تولد ۱۲۱ سالگی

بزرگداشت نیما یوشیج در تولد ۱۲۱ سالگی فراجا: مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از برگزاری نكوداشت نیما یوشیج به مناسبت سالگرد صدوبیست ویكمین سالگرد تولد پدر شعر نو ایران اطلاع داد.به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، سیف الله فرزانه به حضور شاعران، نویسندگان و استادانی كه در زمینه نیماشناسی و آیین های مازنی فعالیت دارند در جشنواره «داروك» كه در ۱۸ آبان ماه در خانه نیما در روستای یوش برگزار می گردد اضافه كرد: نیما بعنوان یكی از مفاخر ملی و جهانی، ظرفیت مهم فرهنگی در حوزه گردشگری شهرستان نور به شمار می آید.

او با اشاره به این مطلب كه برگزاری جشنواره های ادبی همچون فعالیت های گردشگری فرهنگی است، خاطرنشان كرد: در این نوع از گردشگری، انگیزه محوری گردشگران بازدید از مكان ها و آثاری است كه به زندگی و كار شاعران، ادیبان، نویسندگان یا هنرمندان مرتبط می باشد.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران خاطرنشان كرد: گردشگری ادبی كه در واقع زیرشاخه گردشگری فرهنگی به حساب می آید، ضمن تولید فضای مفرح برای گردشگران، اطلاعات و دانش زیادی هم در زمینه تاریخ، فرهنگ، ادب و هنر كشور در اختیار گردشگران قرار می دهد.

او اظهار داشت: مقبره ها و آرامگاه های فراوانی در سرتاسر مازندران وجود دارد كه هر كدام به تنهایی می تواند به قطب گردشگری فرهنگی در كشور تبدیل گردد.

فرزانه با بیان این كه به جرات می توان گفت گردشگری ادبی می تواند درآمد بالایی داشته باشد و در مقابل كمترین تعارض را با محیط اطراف خودش تولید می كند، تصریح كرد: گردشگری ادبی از یك طرف درآمد سرشاری برای اقتصاد محلی و از سوی دیگر نقش بسزایی در اقتصاد كلان گردشگری كشور دارد و از آن می توان برای شناساندن و حفظ آثار ادبی و نوشته های به جامانده از تاریخ پرافتخار كشور بهره برد.

او با بیان این كه برای شكل گیری و رونق انواع مختلف گردشگری در مازندران به عزم جدی استانی نیازمندیم اضافه كرد: گردشگری صنعتی است كه توسعه آن منوط به توسعه خدمات و امكانات در استان و اطلاع رسانی در مورد آن است.

نكوداشت مردمی نیما به مناسبت یكصدوبیست ویكمین سالگرد تولد پدر شعر نو ایران روز جمعه ۱۸ آبان ماه سال جاری در خانه نیما در روستای یوش برگزار می گردد.


1397/08/15
15:13:41
5.0 / 5
4322
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912