فراجا گردشگری

آغاز برنامه ساماندهی محوطه باستانی چگردك جلگه چاه هاشم

آغاز برنامه ساماندهی محوطه باستانی چگردك جلگه چاه هاشم فراجا: فرماندار دلگان اظهار داشت: برنامه ساماندهی محوطه باستانی چگردك جلگه چاه هاشم شامل یك تپه و دو گورستان قدیمی به همت میراث فرهنگی شروع شده است.


مجتبی شجاعی در گفت وگو با ایسنا- اضافه كرد: در سال ۸۴ حفاری غیرمجاز و به طور گسترده تخریب آثار باستانی در این محوطه توسط افراد سودجو انجام شده است.
فرماندار دلگان اظهار نمود: به دلیل عدم حساسیت مردم و نا آگاهی بومیان محلی از خسارت فرهنگی كه به این سرمایه ها و هویت مردم وارد می شده، متاسفانه بخشی از آثار منطقه به سرقت و بخشی هم از بین رفته اند.
شجاعی بیان كرد: در این مرحله طبق برنامه، داده های علمی و عمقی گورستان تاریخی منطقه جمع آوری و ثبت و ضبط و سپس در مرحله بعد مطالعات لایه نگاری انجام می گردد.
فرماندار دلگان افزود: بناهای تاریخی بخش اعظمی از آثار تاریخی و فرهنگی هر سرزمین و ملتی به شمار می روند كه حفظ و نگهداری از آنها حراست از هویت هر جامعه ای به حساب می آید كه در جهت حفاظت از آثار باستانی اعتبار مورد نیاز تاثیر قابل توجهی دارد در صورتی كه هم اكنون اعتبارات محدود پاسخگویی حراست از این آثار نیست اما دولت در تلاش است تا بتواند از محل های مختلف اعتبار مربوط را تامین نماید كه جا دارد از پیگیری های مدیركل میراث فرهنگی استان قدردانی نمود.
1397/08/29
15:00:11
5.0 / 5
4583
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912