فراجا گردشگری

ضرورت تكمیل مرمت فاز یك، كاروانسرای شمش تا آخر سال جاری

ضرورت تكمیل مرمت فاز یك، كاروانسرای شمش تا آخر سال جاری فراجا: سرپرست صندوق احیاء بناهای تاریخی در جریان بازدید از بناهای تاریخی استان یزد بر ضرورت تكمیل مرمت فاز یك، كاروانسرای شمش تا آخر سال جاری تاكید كرد.به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی صندوق احیای آثار تاریخی، پرهام جانفشان در جریان بازدید از اماكن تاریخی صندوق احیاء در استان یزد از هتل لاله بنای واگذارشده و در حال بهره برداری این صندوق، كاروانسرای شمش و حجت آباد وزیر دیگر بناهای تاریخی واگذار شده كه هم اكنون در حال تهیه طرح مرمت هستند و باغ پهلوان پور(مهریز) بازدید نمود.
جانفشان در جریان این بازدید كه با همراهی مدیر سرمایه گذاری و فنی این صندوق انجام شد از نزدیك مباحث مربوط به بناهای یاد شده را بررسی و بر ضرورت تكمیل مرمت فاز یك كاروانسرای شمش تا آخر سال جاری تاكید كرد.
كاروانسرای شمش همچون واگذاری های صندوق احیاء است كه طی فرایند مزایده به طاهر قدیریان سرمایه گذار بخش خصوصی با كاربری اقامتی، پذیرایی و بین راهی واگذار شده و مدت قرارداد واگذاری این بنا ۲۰ سال بوده و هزینه مرمت آن یك میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تعیین شده است. همینطور مبلغ اجاره بهای ماهیانه این بنا یك میلیون و پانصد هزار تومان اعلام شده است.
مجموعه تاریخی حجت آباد وزیر به مدت ۱۳ سال و هزینه ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان با كاربری خدماتی، رفاهی و بین راهی طی فرآیند مزایده واگذار شده و اجاره بهای این بنا ماهانه ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

1396/09/30
14:17:48
5.0 / 5
4452
تگهای خبر: مرمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912