فراجا گردشگری

آخرین مرحله مرمتی ایوان ستون دار عالی قاپو شروع شد

آخرین مرحله مرمتی ایوان ستون دار عالی قاپو شروع شد به گزارش فراجا مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان اظهار داشت: «آخرین مرحله مرمتی ایوان عالی قاپو با اجرای كف فرش ایوان شروع شد. »


به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، فریدون الله یاری مدیركل میراث فرهنگی این استان امروز دوشنبه ۴ دی در این باره اضافه كرد: اجرای كف فرش ایوان در متراژ ۴۵۰ مترمربع و با آجرفرش هایی در اندازه ۲۶ در ۲۶ سانتی متر طبق اندازه های آجرفرش های قدیمی شروع شد.

او خاطرنشان كرد: پیش از این استقامت بخشی كف ایوان عالی قاپو با مرمت كف فرش قدیمی و با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال صورت گرفته بود.

فریبا خطابخش، مدیر پایگاه ثبت جهانی میدان امام اصفهان هم اظهار داشت: عملیات مرمتی كف فرش ایوان عالی قاپو در چند مرحله و با مرمت كف فرش قدیمی، استقامت بخشی و در نهایت اجرای آجر فرش صورت می گیرد.

او با اشاره به اینكه پیش از این تخلیه خاك های اضافی، پوكه ریزی و پلاستر صورت گرفته بود، اضافه كرد: علاوه بر این موارد، تقویت تیرهای قدیمی زیرستون ها توسط تیرآهن ناودانی و پیچ مهره كردن برای تولید كلاف های مقاوم هم اجرا شد.

به گفته او، در عملیات اجرای كف فرش ایوان عالی قاپو هم اكنون كرون بندی كف برای ماسه ریزی انجام شد. خطابخش با اشاره به این كه پیش از این اجرای نورپردازی ایوان با هزینه ای بالغ بر ۱۰۰ میلون ریال صورت گرفته است، اضافه كرد: تنظیم كردن جای چراغ های نورپردازی پیش از اجرای كف فرش در برنامه عملیاتی است.
 

1396/10/04
23:12:45
5.0 / 5
4929
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912