فراجا گردشگری

مذاكره مونسان بادادستان تهران درباره ساخت و ساز درعرصه كاخ گلستان

مذاكره مونسان بادادستان تهران درباره ساخت و ساز درعرصه كاخ گلستان فراجا: ساخت و ساز غیرقانونی انجام شده در عرصه كاخ جهانی گلستان باید هر چه سریعتر متوقف شود. این مو ضوع را مونسان در جمع خبرنگاران اعلام نمود و اظهار داشت: این پرونده را با دادستان تهران در بین می گذارم.به گزارش فراجا به نقل از مهر، علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی عصر امروز ۲۴ آذر به محله بازار تهران رفت و از ساختمان در حال ساخت مجاور كاخ گلستان بازدید نمود.
وی اضافه كرد: این ساختمان به جای ساختمان قدیمی معروف به چلوكبابی جوان در حال انجام می باشد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: مدتها پیش شورای فنی اداره كل میراث فرهنگی استان تهران مجوز ساخت و ساز تا ارتفاع ۱۳.۵ متر را داده بود در حالیكه ارتفاع قانونی برای ساخت و ساز در عرصه كاخ جهانی گلستان ۷.۵ متر است.
مونسان از این ساخت و ساز دیدن كرد و اظهار داشت: دستور رسیدگی به این سوژه را صادر كرده ام. من ۱۰روز قبل از این ساخت و ساز مطلع شده ام و به معاون میراث فرهنگی گفته ام كه باید این سوژه بررسی شود و پرونده آن باز در دادگاه ناحیه ۱۲ بررسی میگردد. طبق قانون باید این ساخت وساز به حالت اولیه برگردد. من این سوژه را با دادستان تهران مطرح خواهم كرد.
وی اظهار داشت: توقع ما از شهرداری این است كه این ساخت و ساز را هر چه سریعتر متوقف نماید چون تاحالا باز گرفتار خسران شده است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی افزود: این سوژه برای سال ۹۵ بوده و شورای فنی میراث فرهنگی و اداره كل میراث تهران و شهرداری منطقه مجوز این ساخت و ساز را داده بودند. هم دادن این مجوز و هم ارتفاع ۱۳.۵ متر درست نبوده است.
وی اظهار داشت: چلوكبابی جوان ساختمان قدیمی و ارزشمندی نبوده است اما حالا تعرضی به زمین های عرصه كاخ گلستان شده است. حضور ما در اینجا باز نشانگر آن است كه به نگرانی های مردم توجه كرده ایم. ما متاسفیم كه این ساخت و ساز متوقف نشده است اما مردم نباید نگران باشند. هر تخلفی كه انجام شده به حالت اول بر می گردد.
مونسان اظهار داشت: در این بازدید نماینده ای از شهرداری منطقه ۱۲ باز حضور داشت كه اظهار داشت: طبق محاسبات ما این ساخت و ساز تا ۱۱ متر و ۱۵ سانتیمتر بالا رفته است كه در پاسخ به این سوژه مونسان گفت حد مجاز ارتفاع ۷.۵ متر است.
در این بازدید محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی باز اظهار داشت: فیش هایی در اسناد كاخ گلستان پیدا شده كه نشان داده است كه زمین های كاخ گلستان چقدر است. مالك این ساختمان باز سندی را نشان داده كه می گوید ششدانگ این زمین متعلق به او است. در زمانی كه این ساخت و ساز شروع شده بود باید مالك مجوز لازم را از سازمان میراث فرهنگی می گرفته است.

1397/09/25
14:17:36
5.0 / 5
4093
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912