فراجا گردشگری
در همایش جهانگردی شهرهای باستانی حوزه مدیترانه

اعلام خواهر خواندگی شهر تدمر سوریه با شهر پیستوم ایتالیا

اعلام خواهر خواندگی شهر تدمر سوریه با شهر پیستوم ایتالیا به گزارش فراجا موافقتنامه خواهر خواندگی شهر پیستوم ایتالیا با شهر تدمر سوریه در همایش جهانگردی شهرهای باستانی حوزه مدیترانه به امضا رسید.


به گزارش فراجا به نقل از مهر، غرفه سوریه در همایش جهانگردی شهرهای باستانی حوزه مدیترانه كه از ۱۲ تا ۱۵ دسامبر ۲۰۱۸ در شهر پیستوم ( Paestum ) ایتالیا برگزار شد، مورد استقبال زیادی قرار گرفت. این همایش هر ساله با هدف تقویت پیوند فرهنگ ها و تمدن های مشترك حوزه مدیترانه برگزار می گردد و اهمیت شهرهای باستانی از این نظر كه منابع تمدنی و فرهنگی هستند، مورد بررسی قرار می گیرند. در بیست و یكمین دوره این همایش، شهر باستانی تدمر سوریه به علت این كه نمادی جهانی و دربردارنده مهمترین آثار كشورهای مشرق زمین و یكی از بارزترین مقاصد جهانگردی در دوره معاصر بوده است، مبحث همایش و فعالیت های گوناگون و میزگردهای حاشیه ای همایش بود. شركت كنندگان در همایش، جایزه سالانه مهمترین مكتشف آثار باستانی را به شهید خالد الاسعد رئیس اداره موزه ها و آثار باستانی تدمر كه توسط تروریست های تكفیری به بدترین شكل به قتل رسید، اهدا كردند. نمایندگی سوریه در این همایش بر عهده اتحادیه اتاق های جهانگردی سوریه بود كه به دنبال دعوت رسمی از محمد خضور رئیس اتحادیه صورت گرفت و به نماینده سوریه غرفه مجانی برای برگزاری نمایشگاه جنبی اختصاص یافت.
خضّور طی سخنرانی در همایش و همینطور مصاحبه تلویزیونی با اشاره به تأثیرات و ابعاد جنگ در سوریه، تخریب روشمند و سرقت آثار باستانی سوریه را نابودی تاریخ انسان و نوعی اهانت به بشریت برشمرد و تاكید كرد: تمدن سوریه و آثار باستانی آن طبق برنامه حساب شده ای و توسط ابزارهای افراطی گمراه كه معتقد به تكفیر و حذف دیگران هستند، هدف تخریب و نابودی قرار گرفته است. آنچه در تدمر اتفاق افتاده، نابودی عمدی آثار منحصر به فردی است كه قابل ارزش گذاری نبودند و خسارتی نه فقط برای سوریه بلكه برای كل جهان بود.
محمد خضور ضمن تشریح اهمیت و عظمت تدمر، اضافه كرد: تدمر نه فقط به سوریه بلكه به همه افراد بشر در دنیا متعلق است و از علاقمندان به آثار باستانی دعوت كرد از سوریه و تدمر كه الان آزاد و خالی از تروریست هاست، دیدار كنند.
خضّور در كنار حضورش در این برنامه، موافقتنامه خواهر خواندگی شهر پیستوم با شهر تدمر را با شهردار پیستوم امضا كرد. این موافقتنامه شامل بندهای همكاری برای تبلیغ و ترویج متقابل دو شهر و راه اندازی سفرهای توریستی و توسعه همكاری های فرهنگی و فكری است.
این مطلب را رایزن فرهنگی ایران در سوریه ترجمه و در اختیار مهر قرار داده است.

1397/09/27
15:24:23
5.0 / 5
4827
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912