فراجا گردشگری

بررسی لایحه واگذاری بناهای تاریخی به شهرداری ها در كمیسیون شوراها

بررسی لایحه واگذاری بناهای تاریخی به شهرداری ها در كمیسیون شوراها فراجا: یك عضو كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور از بررسی لایحه واگذاری بناهای تاریخی از سازمان میراث فرهنگی به شهرداری ها به منظور حفظ و بهره مندی مناسب از آنها در جلسه امروز این كمیسیون آگاهی داد.


قاسم میرزایی نیكو در گفت و گو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور بیان كرد: در ابتدای جلسه امروز كمیسیون دو تن از اعضای هیئت رئیسه كمیسیون شوراها كه برای حضور در كارگروه هیئت رئیسه مجلس برای پیگیری كلیپ انتشار یافته از نماینده سراوان و مسائلی كه به شان رفتار نمایندگان باز می گردد، در كنار هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان؛ انتخاب شده بودند گزارشی اولیه به كمیسیون نمایش دادند ولی بررسی ها همچنان ادامه دارد.
ایشان سپس اظهار نمود: در ادامه لایحه ای كه از طرف وزارت كشور و رئیس جمهور به منظور واگذاری اثرات تاریخی در مجموعه حریم شهرها و روستاها از سازمان میراث فرهنگی به شهرداری ها آمده بود مورد بررسی قرار گرفت.
نماینده مردم دماوند در مجلس در ادامه اشاره كرد: بر طبق این لایحه به سازمان میراث فرهنگی این اختیار داده می شود تا طبق قراردادی بناهای تاریخی را به شهرداری ها بسپارد تا آنها در راستا حفظ و بقای این بنا ها تلاش كنند و از این مجموعه ها بهره برداری مناسبی شود.
او در آخر اظهار داشت: در این لایحه چند ملاحظه وجود داشت. اول اینكه بناهای تاریخی روستاها باز افزوده شد و از طرف دیگر در زمینه چگونگی قرار دادها باز بحث شد. در نهایت كمیسیون شوراها بعنوان كمیسیون فرعی كلیات آنرا تصویب كرد و در كمیسیون فرهنگی بعنوان كمیسیون اصلی بحث بیشتری بر روی این مساله خواهد شد.1397/10/02
20:32:26
5.0 / 5
4142
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912