فراجا گردشگری

راه اندازی سه پایگاه میراث جهانی در كاخ گلستان

راه اندازی سه پایگاه میراث جهانی در كاخ گلستان فراجا: دفتر مركزی پایگاه باغ های جهانی، بیابان لوت و قنات ایرانی در كاخ موزه گلستان با حضور مدیر امور پایگاه، مدیر مجموعه میراث جهانی كاخ گلستان و كارشناسان پایگاه ها افتتاح شد.


به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی؛ اولین جلسه هم اندیشی مدیران پایگاه های میراث جهانی باغ و قنات ایرانی سوم دی ماه در كاخ گلستان برگزار گردید.
همزمان با برگزاری این نشست باز دفتر مركزی پایگاه باغ های جهانی، بیابان لوت و قنات ایرانی در كاخ گلستان افتتاح شد.
«فرهاد عزیزی» مدیر امور پایگاه های جهانی با بیان این مطلب اظهار داشت: نشست جلسه هم اندیشی مدیران پایگاه های میراث جهانی به دنبال سلسله نشست های پیشین برگزار شده كه آخرین بار باز این نشست ها در شیراز و با هدف برنامه ریزی های استراتژیك پایگاه های جهانی و نمایش گزارش عملكرد همكاران برپا شد.
او اظهار داشت: امروز همزمان با برگزاری این نشست دفتر مركزی باغ های ایرانی، قنات و بیابان لوت كه هر كدام دارای دفتر محلی در استان ها بودند برای تسریع روند برنامه های آتی راه اندازی شد.
در این نشست «حسین راعی» مدیر پایگاه پرونده قنات ایرانی اظهار داشت: انتظار می رود كه با شروع به كار این دفتر و بر طبق برنامه های مشخص پایش مداوم داشته باشیم و كارشناسان باز در یك چارچوب تعیین شده مبادرت به فعالیت كنند.
او همین طور به برنامه 5 ساله پایگاه باغ های جهانی، بیابان لوت و قنات ایرانی اشاره نمود و اضافه كرد: یك برنامه 5 ساله برای پایگاه باغ های جهانی، بیابان لوت و قنات ایرانی تدوین شده كه لازم است هدف گذاری ها و اقداماتی كه صورت می گیرد بر طبق این برنامه 5 ساله پیش رود.
آن طور كه راعی اضافه كرد: توجه به ظرفیت های درون زا، بالابردن ضریب ماندگاری آموزش و احداث انتفاع محلی و ملی، معرفی و جذب سرمایه های اجتماعی و حفاظت ایجابی اهم سیاست های پایگاه ها با عنایت به سیاست ها و استراتژی های مركز میراث جهانی است.

1397/10/06
13:58:37
5.0 / 5
4435
تگهای خبر: آموزش , موزه , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912