فراجا گردشگری
رئیس فراكسیون گردشگری مجلس :

تنها راه اشتغال زایی توسعه گردشگری و برون سپاری است

تنها راه اشتغال زایی توسعه گردشگری و برون سپاری است به گزارش فراجا رئیس فراكسیون گردشگری مجلس اظهار داشت: تنها راه برون رفت ما در بحث اشتغال، برون سپاری امور به بخش خصوصی است و در این حوزه، گردشگری می تواند به خوبی نقش ایفا كند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، شهاب نادری شب گذشته(10 دی ماه) در دومین همایش ملی گردشگری، هتلداری و صنایع دستی، بیان كرد: بودجه كشور نباید بر مبنای نفت بسته شود و باید با افزایش ظرفیت در بخش های جذابی چون گردشگری، اقتصاد كشور را توسعه دهیم.
وی افزود: بخش گردشگری دارای ظرفیت های فراوانی است و می توان با بهره گیری از این ظرفیت ها در جهت توسعه كشور حركت كرد.
نماینده مردم پاوه در مجلس ابراز امیدواری كرد كه ثمره برگزاری این نمایشگاه در جزیره قشم باعث رشد و توسعه صنعت گردشگری در جای جای ایران اسلامی شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: امروز احتیاج به نشاط اجتماعی داریم و ملت ایران بزرگوار و زحمتكش هستند؛ ولی افرادی در كشور می باشند كه نمی خواهند مردم روی آرامش را ببینند اما ما به آنان چنین اجازه ای را نخواهیم داد.
هم افزایی، راه توسعه مناطق آزاد است

نماینده مردم قزوین در مجلس و عضو فراكسیون مناطق آزاد مجلس اظهار داشت: هم افزایی بین دستگاه های مختلف اجرایی می تواند زمینه رشد و توسعه هر چه بیشتر ایران اسلامی و بویژه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را رقم بزند.

به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، سیده حمیده زرآبادی هم در این نشست بیان كرد: متأسفانه گران بودن سفرهای داخلی سبب شده خیلی از خانواده ها به سفرهای خارجی روی بیاورند كه در نهایت باعث خروج ارز از كشور خواهد شد.
وی كاهش هزینه ها سفر را گامی اساسی در رشد و توسعه اقتصاد و صنعت گردشگری جای جای ایران اسلامی برشمرد و اضافه كرد: تكمیل زنجیره صنایع دستی و تولید حلقه های نهایی همچون بازاریابی و فروش را عاملی مهم در انگیزه بخشی به صنعتگران صنایع دستی برشمرد.
نماینده مردم قزوین در مجلس خاطرنشان كرد: استفاده از تكنولوژی های جدید در بازاریابی و بازارهای اینترنتی و كسب وكار نوین به علت جذابیتی كه دارند می توانند رونق گردشگری و صنایع دستی را دارند.
وی افزود: بسته بندی محصولات تولیدی، می توان تولید ارزش افزوده كرد تا هنرمند صنایع دستی هم بتواند به ادامه كار خود دلگرم شود و باید با تولید چنین ارزش افزوده هایی تولید صنایع دستی را به نحو چشمگیر ارتقا داد.
زرآبادی اعلام نمود: حوزه های بومگردی قشم و واحدهای در حال بهره برداری وضعیت مناسبی برای جزیره به ارمغان آورده و به نظر می آید این ظرفیتی كه در جزیره وجود دارد می تواند با یك هم افزایی، آینده روشنی را برای منطقه آزاد و مردم به وجود آورد.
وی استفاده از ظرفیت افراد بومی را در انجام خیلی از امور شایسته قلمداد و افزود: استفاده از این افراد توانستن به تسریع اجرای طرح ها و پروژه ها در منطقه آزاد قشم كمك نماید.
1397/10/11
13:51:21
5.0 / 5
4532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912