فراجا گردشگری

نمایش میراث مشترك ایران و جهان در ۱۰كشور عضو اكو

نمایش میراث مشترك ایران و جهان در ۱۰كشور عضو اكو به گزارش فراجا نمایشگاه تابلوهای پژوهشی در حوزه‌ی میراث مشترك ایران و جهان به مناسبت چهل سالگی انقلاب به صورت همزمان در دهه فجر در كشورهای عضو اكو برگزار می گردد.به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، مرتضی رضوانفر عضو هیأت علمی پژوهشكده زبان شناسی، كتیبه ها و متون امروز «شنبه » با بیان این خبر، پیشینه برگزاری این نمایشگاه را اجرای پروژه «بررسی كتیبه های فارسی در جهان » توسط پژوهشگاه عنوان نمود.
او همچون دستاوردهای اجرای این پروژه را برگزاری نمایشگاهی با عنوان «مساجد ایرانی در راه راه ابریشم» در سمینار راه ابریشم در عشق آباد دانست و اضافه كرد: ابوذر ابراهیمی تركمان رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این سمینار كه توسط یونسكو برگزار شده بود، پیشنهاد این نمایشگاه را در ۴۰سالگی انقلاب با همكاری كشورهای عضو اكو بیان نمود.
رضوانفر با بیان این كه تابلو های به نمایش در آمده در این نمایشگاه متشكل از عكس بنا، عكس كتیبه و متن خوانده شده از كتیبه و اطلاعاتی در باره بنا، هستند خاطرنشان كرد: این تابلو ها پژوهشی هستند و صرفا جنبه تصویری ندارند.
او با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در ۱۰كشور عضو اكو به صورت همزمان با همكاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اكو و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری اظهار داشت: تمامی این كشورها دارای كتیبه های فارسی و میراث مشترك هستند.
رضوانفر با اشاره به اینكه بعضی از این نمایشگاه ها با برگزاری نشست های علمی همراه خواهد بود اضافه كرد: پژوهش میراث مشترك ایران و جهان، به صورت میدانی انجام شده و از بنادر شرقی چین تا شرق افریقا و قلب اروپا را شامل می گردد و گستره‌ی تبادلات فرهنگی و تمدنی ایران و جهان را به نمایش میگذارد

1397/10/16
14:29:11
5.0 / 5
4746
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912