فراجا گردشگری
رییس مركز گردشگری جهاد دانشگاهی مطرح كرد

رتبه بحرانی ایران در جذب گردشگر، عقب ماندن از تركیه، امارات و قطر

رتبه بحرانی ایران در جذب گردشگر، عقب ماندن از تركیه، امارات و قطر به گزارش فراجا رئیس مركز گردشگری جهاد دانشگاهی اظهار داشت: ایران رتبه ۷۱ در بین كشورها برای جذب توریست خارجی را دارد كه رتبه شایسته ای نیست.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، رحیم یعقوب زاده امروز (چهارشنبه ۲۴ بهمن) در چهارمین "گردهمایی گروه های دانشجویی حامی میراث فرهنگی و گردشگری" در اصفهان، اظهار نمود: تلاش می نماییم تا همه شهرها بخصوص شهرهایی كه دارای جاذبه های گردشگری هستند در سطوح مدیریتی نگاه دقیق تر و تخصصی تری به گردشگری داشته باشند.
وی ادامه داد: گردشگری هر سال رشد شتابان دارد و آمار و ارقام مبین این است كشور ما با وجود جاذبه های فراوان در بین كشورهای جهان و با آثار ثبت شده جهانی و با وجود شایستگی بالا در جهان و تنوع گردشگری حتی در جایگاه ضعیف دنیا هم قرار ندارد.
رئیس مركز گردشگری جهاد دانشگاهی افزود: طبق آمار، كشور ایران رتبه ۷۱ در بین كشورهای جذب توریست خارجی را دارد كه رتبه شایسته ای نیست و باید گفت در یك وضعیت بحرانی هستیم. این در شرایطی است كه تركیه بالای ۴۰ میلیون نفر را پارسال جذب كرده است، قطر و امارات هم عجیب در حال پیشرفت هستند و ما را پشت سر گذاشته اند.
یعقوب زاده خاطرنشان كرد: باید به اندازه كاركرد خودمان تلاش نماییم و نوع نگاه به گردشگری را تغییر دهیم. نباید فراموش نماییم ۲۰ سال قبل در كشور توریست خارجی را جاسوس می دانستند و ورود آنها را چالش می دانستند هرچند كه این نگاه امروز تغییر كرده است اما در عرصه عمل هم نیازمند تغییر هستیم.
وی تصریح كرد: متأسفانه در زمینه گردشگری هنوز به بازگویی آمار و ارقام دستكاری شده می پردازیم و حتی اگر آمار و ارقام نزدیك به واقعیت هم عرضه نماییم این آمار قابل قبول نیست.
رئیس مركز گردشگری جهاد دانشگاهی، اظهار نمود: یكی از اهداف این مركز این بوده كه در دانشگاه های كشور مبادرت به فعالیت نموده و فعالیت دانشگاهی گردشگری را فعال كند حال هم خوشحالیم كه این مركز توانست جای خویش را در دانشگاه ها باز كند.
یعقوب زاده با اشاره به طرح "ایران مرز پرگوهر" مركز گردشگری اظهار داشت: بیشتر از ۱۲۰ هزار دانشجو و استاد را در طرح ایران مرز پرگهر برای معرفی كشور و مكان های گردشگری به بازدید برده ایم.
وی تصریح كرد: می خواهیم نگاه نظرات متخصص دانشگاهی را به گوش مسئولان برسانیم. همین طور تلاش می نماییم همه نشست ها را به شكل كتاب به دست مسئولان برسانیم.
رئیس مركز گردشگری جهاد دانشگاهی تصریح كرد: گاهی مدیران و مسئولان فقط در حد حرف در مورد گردشگری صحبت می كنند، ولی در عمل پا پس می كشند.
1397/11/25
23:07:48
5.0 / 5
4541
تگهای خبر: توریست , جاذبه , شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912