فراجا گردشگری

برنامه نوروزی ستاد گردشگری شهرداری در سال ۹۸ اعلام گردید

برنامه نوروزی ستاد گردشگری شهرداری در سال ۹۸ اعلام گردید فراجا: رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران برنامه های نوروزی عید سال ۹۸ را با جزئیات اعلام نمود. یكی از این برنامه ها، اجرای طرح پیاده گردی در خیابان های تهران است.به گزارش فراجا به نقل از مهر، نشست خبری ستاد گردشگری شهرداری عصر روز دوشنبه ۲۰ اسفند در ساختمان این ستاد اجرا شد.
در این نشست، مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری اعلام نمود: امسال شعار «دور تهران را بگردیم» شعار نوروزی ما اعلام شده است كه این جمله ایهام دارد. یكی به معنای گرامی داشتن شهر تهران و دیگری به معنای گردش در تهران است.
وی اظهار داشت: امسال طرح اتوبوس گردشگری را اجرا خواهیم كرد. در سال های گذشته اتوبوس گردشگری وارد تهران شده بود كه مجوز ترافیكی و تردد را نداشت. بنا بر این پلاك باز نگرفته بود اما امسال با همكاری ستاد پایانه های اتوبوسرانی چند دستگاه اتوبوس مقرر است در نقاط گردشگری تهران توقف كنند و گردشگران را از ساعت ۱۰ بامداد تا ۱۷ به مناطق دیدنی ببرند. در این اتوبوس ها، راهنمایان گردشگری باز حضور خواهند داشت.
سیف اضافه كرد: اتوبوس های دو طبقه گردشگری كه در سالهای گذشته وجود داشت فاقد سقف بودند و مجوز تردد در خط ویژه و شهر را نداشتند. این اتوبوس ها به سرپناه ایستگاه ممكن بود برخورد كنند.
وی درباره طرح «پرسه» در شهر باز اظهار داشت: تورهایی برای پیاده گردی در ۱۸ مسیر تعریف شده كه همراه آنها باز راهنمایانی با شال و كوله متفاوت حضور پیدا خواهند كرد و گردشگران را راهنمایی می كنند البته اهتمام كرده ایم نقاطی را مشخص نماییم كه در آن امكان پیاده روی وجود دارد.
سیف درباره تورهای نیم روزه تهران گردی باز اضافه كرد: این تورها در سالهای گذشته باز وجود داشت. امسال وضعیت اقتصادی كشور چندان مناسب نمی باشد. بنا بر این اهتمام كرده ایم تا قیمت این تورها به گونه ای پیش بینی شود كه هم همه سلایق را در نظر گرفته شود و هم از آن استقبال شود.
رئیس ستاد گردشگری اضافه كرد: این تورها حداقل ۲۳ هزار تومان و حداكثر ۶۰ هزار تومان قیمت دارند.
وی افزود: در این مسیرها، موزه ها و مناطق دیدنی تهران بازدید خواهند شد كه برای ثبت نام در آنها از روز ۲۸ اسفند تا آخر تعطیلات عید مردم می توانند به سایت http: //vizet.tehran.ir و یا شماره تلفن ۱۳۷ اقدام نمایند.
رئیس ستاد گردشگری اشاره كرد: همین طور در ۱۱ مبادی ورودی شهر تهران كانترهای اطلاع رسانی نصب خواهد شد. در كنار این كانترها برای حضور امداد و نجات، پلیس و اورژانس جانمایی شده است. در این كانترها اطلاعات گردشگری، بروشور و نقشه ها به همراه راهنما به گردشگران اطلاعات لازم داده خواهد شد. غیر از این ۱۱ نقطه در سراسر شهر تهران باز ۱۱ كیوسك اطلاع رسانی به گردشگران این خدمات را خواهد داد.
وی اظهار داشت: نقشه ای كه در این نقاط توزیع می شود نقشه گردشگری شهر تهران است كه با كاغذ سنگ تهیه شده است.
سیف تصریح كرد: در شهر تهران هتل ها و مراكز اقامتی ۵۰ درصد تخفیف می دهند. در سالهای گذشته شهرداری تهران سوله های مدیریت بحران را بعنوان اقامتگاه تجهیز كرده بود. این مساله مورد مخالفت هتلداری قرار گرفته بود. آنها اعلام می كردند كه باوجود تخفیف در هتل ها اما شهرداری فضایی را به وجود آورده كه گردشگران از این مراكز استفاده نكنند و در واقع رقیب ما شده است. بنا بر این ما این كار را امسال انجام ندادیم ولی برای استراحت چند ساعته مسافران در سطح شهر، نقاطی پیش بینی شده است كه افراد بتوانند استراحت كوتاه مدت داشته باشند.
وی اظهار داشت: ۳۰ مقصد گردشگری تهران روی بیلبوردها و عرشه پل ها معرفی خواهد شد.
رئیس ستاد گردشگری اظهار داشت: تهران معمولاً نقطه عبور توریستهای خارجی بوده است. خیلی از افراد تصور می كردند كه نمی توان زیاد در این شهر اقامت كرد. چون جاذبه ای شاید نداشته باشد. در صورتیكه این مساله درست نیست. از لحاظ موزه ای تهران جاذبه های زیاد دارد و تنوع آثار در آن بسیار زیاد است.
سیف اظهار داشت: تهران همیشه با مشكل آلودگی و ترافیك را داشته است اما در عید این دو مشكل را ندارد و بهترین نقطه برای سفر خواهد بود.
وی اشاره كرد: ما با شهرداری قزوین باز تفاهم نامه ای امضا كرده ایم. این تفاهم نامه در امتداد تفاهم با كلانشهرهای ایران است تا بتوانیم با آن ۱۷ شهر تبادل تجربه و توریست انجام دهیم. قزوین در این حوزه بسیار عالی عمل كرده است و یك گذرگاه به مقصد تبدیل گشته است.

1397/12/21
23:47:39
5.0 / 5
4157
تگهای خبر: اقامت , توریست , جاذبه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912