فراجا گردشگری

ایران از نگاه دختر سفیر سوئیس در روسیه

ایران از نگاه دختر سفیر سوئیس در روسیه فراجا: هفته گذشته «ایو رُسی» سفیر سوئیس در مسكو و قائم مقام سابق وزارت خارجه این كشور نامه ای برای مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه ارسال كرد و در آن از سفر توریستی سه هفته ای دخترش ماری به ایران نوشته بود؛ سفری كه بگفته این دیپلمات اروپایی، تأثیری عمیق بر ماری گذاشته تا جایی كه او نوشتاری در همین باب در یك روزنامه سوئیسی منتشر نموده است.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، دختر سفیر سوئیس در این مقاله كه با عنوان " ایران را فراتر از كلیشه ها كشف كنید" نوشته است: «حالا كه هواپیما از تهران بلند شده، سه هفته ای كه در ایران بودم را به یاد می آوردم. بعنوان زنی تنها، چه اتفاقات خوبی در این سفر رخ داد. حالا كه به فرایبورگ بازمی گردم، از اینكه {خارج از ایران} می گفتند "این چه ایده ای است"، "این سفر خطرناك است" و "آنجا یك كشور اسلامی است" خسته و ناراحت هستم.
كلیشه های منفی كه درباره ایران وجود دارد مردم این كشور را آزار می دهد. خیلی از آنها از من می پرسیدند: آیا فكر می كنید ما تروریست هستیم؟ ایران جایی است كه می توانید اصفهان "نصف جهان" را كشف كنید، تهران مدرن، یزد فریبنده و شیراز خیره كننده را ببینید و تماشاگر شكوه تخت جمشید باشید! ایران جایی است كه مردم صندلی خود در مترو را به شما می دهند چون از جای دیگری آمده اید!
{ایران جایی است كه} وقتی پلیس می بیند در كنار جاده دست خودرا بلند كرده اید، می ایستد و خود برایتان یك ماشین پیدا می كند. تعارف را در همه چهره ها می بینید و حتی مجبور می شوید دعوت به غذا، محلی برای خواب و نوشیدن چایی را رد كنید چون این دعوت ها خیلی زیاد هستند.
بله درست است كه سیاست كمی پیچیده است، اقتصاد ایران گرفتار بحران است و متأسفانه خیلی از جوانان ایرانی از آینده نگرانند و می خواهند كشورشان را ترك كنند، اما از شما دعوت می كنم تا این گوهر (ایران) را كشف كنید و حتماً وقتی بازمی گردید، عوض شده اید.»
در اختتام این نامه باز ماری از كسانی كه در این سفر با آنها آشنا شده نام برده و نوشته است: "ممنون" یا همانطور كه خودشان می گویند "مرسی"!1397/12/29
14:26:59
5.0 / 5
4924
تگهای خبر: توریست , سفر , وزارت خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912