فراجا گردشگری

برنامه های نوروزی موزه رضاعباسی اعلام گردید

برنامه های نوروزی موزه رضاعباسی اعلام گردید به گزارش فراجا بازدید از موزه رضا عباسی را عید امسال می توان از بیرون آن شروع كرد این موزه همینطور با ایجاد رمپ و بیرون آوردن بعضی از آثار مخزن و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی به استقبال نوروز رفت.


به گزارش فراجا به نقل از مهر، موزه رضا عباسی یكی از موزه های زیر نظر اداره كل میراث فرهنگی استان تهران است كه امسال تلاش كرده برنامه های متفاوت تری را داشته باشد و بازدیدكنندگان با آن بیشتر آشنا گردند. این موزه از مهمترین موزه های هنری است چون كه تابلوها و آثار مهمی از دوره هزاره پنجم پیش از میلاد تا دوره معاصر را دارد در واقع اگر كسی بخواهد با هنر ایران آشنا شود می تواند از همه دوره ها یك اثر را در این موزه ببیند. همینطور عمده آثار این موزه، قبل و پس از انقلاب از خارج از كشور خریداری شده اند. در واقع آثاری به معرض نمایش گذاشته شده كه از دست قاچاقچیان و حراج آنها نجات یافته است. موزه رضا عباسی هزار قلم شیء دارد كه تنها سه هزار قلم آن به معرض نمایش گذاشته شده است و بقیه در مخزن قرار دارند. این موزه كه در طول سالهای مختلف با چالش های متعددی رو به رو بوده است بارها تعطیل شده و دوباره گشایش یافته است حالا می توان در روزهای نوروز دیدن این موزه را جزو برنامه های خود قرار دارد. امسال دیدن موزه با سالهای قبل تفاوت خواهد داشت كه آن هم معرفی موزه در خارج از ساختمان اصلی است. برنامه این بود كه موزه را از بیرون هم معرفی كنند چون كه ساختمان آن شبیه به یك اداره است كه شاید اگر كسی به تابلوی آن نگاه نكند متوجه وجود آن نخواهد شد اما حالا یك گروه هنری به كمك موزه آمده اند و با همكاری سازمان زیباسازی شهرداری و با هزینه آنها این طرح را برای موزه رضا عباسی اجرا می كنند بدین سان كه دیوارهای موزه را از سمت خیابان نقاشی كرده و به شكلی آثاری كه در موزه هست را معرفی می كنند. بدین سان می توان اظهار داشت كه بازدید از خارج موزه آغاز خواهد شد. موزه رضا عباسی خویش را برای حضور سالمندان و افراد كم توان هم آماده كرده است. ایجاد رمپ و تعمیر آسانسوری كه بیشتر وقت ها مشكل دارد، یكی از اقدامات نوروزی بوده كه انجام شد.
در كنار اینها موزه رضا عباسی همیشه نمایشگاهی را هم برپا می نماید كه دیدن آن برای خیلی از افرادی كه تنها می خواهند به نمایشگاه بروند، مجانی است. این دفعه هم با كمك سازمان میراث فرهنگی نمایشگاهی از صنایع دستی مردم بلوچ را برپا كرده است كه همزمان با ساعت كار موزه و تا آخر ایام تعطیلات نوروز برپا خواهد بود. همینطور این موزه هم مثل خیلی از موزه های دیگر قصد داشت تا فضایی را برای استراحت موقت بازدیدكنندگان فراهم آورد بنابراین این اقدام را هم همزمان با عید نوروز انجام داد. موزه رضا عباسی آثار ثابتی دارد اما امسال پس از بازگشایی مجدد موزه، تعداد بیشتری از آثار مخزن برای نخستین بار به نمایش گذاشته شد. این موزه قرآنی به نام قرآن زعفرانی را دارد كه قدیمی ترین قرآن تاریخ دار با ترجمه فارسی است. دیدن این قرآن به همه بازدیدكنندگان موزه سفارش می شود. برای دیدن این موزه می توان از ساعت ۹ بامداد تا ۱۸ وقت گذاشت و به تالارهای خطاطی، نگارگری، دوره اسلامی و قبل از تاریخ رفت و با آثار دیرینه شناسی مهمش آشنا شد. دیدن تابلوی نقاشی رضاعباسی را در این موزه از دست ندهید.

1398/01/01
10:54:18
5.0 / 5
4940
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912