فراجا گردشگری

فعالیت مجدد نوروزگاه های تهران از امروز

فعالیت مجدد نوروزگاه های تهران از امروز به گزارش فراجا مدیر كل فرهنگی شهرداری تهران از شروع به كار نوروزگاه ها و پیاده راه ها از امروز(۷ فروردین) اطلاع داد و اظهار داشت: در دو روز گذشته به علت بارش باران و همدردی با حادثه دیدگان سیل، خیلی از ویژه برنامه های نوروزگاه ها و پیاده راه ها به صورت موقت كنسل و به صورت محدود برگزار گردید.


به گزارش فراجا به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، ابوالفضل رفیع در مورد شرایط نوروزگاه ها و پیاده راه ها در امروز اظهار داشت: دو روز گذشته به علت بارندگی و همدردی با حادثه دیدگان سیل برنامه ها به صورت موقت كنسل شد و از امروز نوروزگاه ها و پیاده راه ها طبق برنامه قبلی در ۴۰ نقطه شهر تهران از ساعت ۱۵ شروع به كار می كنند.
وی ادامه داد: نوروزگاه های اصلی در 5محور بلوار كشاورز، خیابان ولیعصر (عج)، برج میلاد، دریاچه خلیج فارس، اراضی عباس آباد و خانه هنرمندان با اجرای برنامه ها دایر خواهد بود.
استقبال رضایت بخش از نوروزگاه ها
مدیر كل فرهنگی شهرداری تهران افزود: امسال در همه نوروزگاه ها بخصوص در نوروزگاه بلوار كشاورز كه در دو لاین وسط بلوار به مساحت سه و نیم كیلومتر برنامه اجرا می شود، شاهد استقبال خیلی خوبی بودیم.
رفیع عنوان كرد: به علت شرایط جوی شهروندان كمتری به مسافرت رفته اند و با عنایت به شرایط پیش آمده مسافرت ها در ادامه تعطیلات كمتر هم می شود. با عنایت به حضور شهروندان در شهر باید امكاناتی فراهم باشد تا افرادی كه در تعطیلات در شهر حضور دارند بتوانند روزهای متفاوتی را داشته باشند و نوروزگاه ها پاسخ به این نیاز جامعه است.
وی خاطرنشان كرد: رویكرد این برنامه شادی و نشاط اجتماعی است و پیاده راه ها در واقع امكانی برای تشویق شهروندان به پیاده روی است. ایده ما ایجاد بستر و فضایی است كه مردم در فضاهای عمومی قدم بزنند. این تعامل اجتماعی، گفتگو و پرسه در شهر فواید بسیاری دارد و سبب می شود مردم با فضاهای عمومی شهر آشتی دوباره داشته باشند.
رفیع اضافه كرد: همینطور احساس تعلق به شهر افزوده می شود و سبب می شود مردم شهر را بیشتر دوست داشته باشند و وقتی شهر را دوست داشته باشند در امور شهر مشاركت بهتری خواهند داشت.
مدیر كل فرهنگی شهرداری تهران در انتها اضافه كرد: نوروزگاه ها شرایطی را بوجود می آورد كه مردم حضور بلندمدت و موثر در خیابان ها داشته باشند و از فرصت بهار تهران بهتر و بیشتر استفاده كنند.1398/01/07
14:36:46
5.0 / 5
4261
تگهای خبر: شهر , مسافر , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912