فراجا گردشگری

آزادی خواه: می شد از فروریختن یخچال خشتی میرفتاح ملایر جلوگیری كرد

آزادی خواه: می شد از فروریختن یخچال خشتی میرفتاح ملایر جلوگیری كرد فراجا: نماینده مردم ملایر در مجلس اظهار داشت: در مجموع هفت نفر از هم استانی ها و همشهری هایمان را در سیلاب نوروزی از دست دادیم كه پنج تن از فوتی ها از همشهری های ملایری بودند.


حجت الاسلام والمسلمین احد آزادی خواه در گفت و گو با ایسنا در گزارشی از آثار مخرب سیل نوروزی در شهرستان حوزه انتخابیه اش، اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی شهرستان ملایر و نهاوند در جنوب استان همدان و هم مرز بودن با استان لرستان سبب شد عواقب سیلاب نوروزی دامن مردم این دو شهرستان را هم بگیرد.
وی افزود: به سبب بحرانی شدن وضعیت سیلاب و آبگرفتگی مناطق جنوب استان برق ۴۰ روستای ملایر به دستور ستاد مدیریت بحران در ایام ۱۱ و ۱۲ فروردین ۹۸ برای حفظ ایمنی، پیشگیری از برق گرفتی مردم و پیش گیری از انفجار پست های برق قطع شد. همین طور به دنبال بحرانی اعلام شدن وضعیت جوی از طرف سازمان هواشناسی مجبور به تخلیه حدود ۱۰ روستا شدیم. سیلاب سبب زیر آب رفتن انبار نفت ملایر، آبگرفتگی قسمتی از مسكن مهر ملایر كه در آبراه های دامنه كوه راه اندازی شده اند و جوشیدن آب از كف منازل مسكونی مردم بودیم كه زندگی مردم این مناطق را بطور كامل مختل كرد.
نماینده مردم ملایر در مجلس با اشاره به بحران های به وجود آمده ناشی از سیل در شهرستان ملایر، اظهار داشت: در یك روستا یك زوج به سبب بی توجهی به هشدارهای بخشدار و به سبب غافلگیر شدن در خواب، منزل مسكونی بر سرشان تخریب شد و زیر آوار جان به جان آفرین تسلیم كردند. علاوه بر این ۶۰ درصد یخچال خشتی میرفتاح مربوط به دوره قاجاریه كه جزو آثار ملی ثبت شده بود به سبب شدت بارندگی ها فرو ریخت كه البته با اقدامات پیشگیرانه سازمان میراث فرهنگی استان می شد از لطمه دیدن و فرو ریختن این اثر ملی جلوگیری شود كه متاسفانه به سبب ضعف مدیریتی این اتفاق نیفتاد.
آزادی خواه در عین حال عملكرد ستاد مدیریت بحران و استاندار همدان در مدیریت شرایط اضطراری سیلاب جنوب همدان را خوب توصیف كرد و اضافه كرد: بر خلاف برخی جوسازی ها استاندار همدان از شروع سیلاب در منطقه حضور داشت، به مرخصی نرفت و جلسات ستاد مدیریت بحران را به موقع و ضابطه مند در سطح استان، شهرستان ملایر و بخشداریها تشكیل داد. بنده انصافا از نزدیك شاهد درگیر بودن استاندار، فرماندار، بخشدار، ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای مردمی ملایر در امدادرسانی به سیل زدگان بودم و با فداكاری های این عزیزان بحران به موقع و به خوبی مدیریت شد كه جا دارد از تك تك این عزیزان به صورت ویژه تشكر كنم.
وی با اشاره به تمهیدات استاندار همدان پیش از شروع سیلاب، اظهار داشت: استاندار یك روز پیش از شروع بارندگی ها از سد بزرگ ملایر بازدید كرد، آب پشت سد اندازه گیری شد و دستور باز شدن دریچه های سد را صادر كرد. همین مبادرت به موقع مانع از حوادث ناخوشایند بعدی و وارد شدن تلفات انسانی و مالی بیشتر به جنوب استان شد.1398/01/21
14:43:02
5.0 / 5
4398
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912