فراجا گردشگری

آثار باستانی سوریه باردیگر ساخته می شوند

آثار باستانی سوریه باردیگر ساخته می شوند به گزارش فراجا یك موزه در دمشق از نسخه بازسازی شده بخشی از محراب معبدی در شهر باستانی «پالمیرا» كه توسط داعش نابود شده است، رونمایی نمود.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، این اثر كه توسط باستان شناسان ایتالیایی ساخته شده است، بخشی از معبد ۲۰۰۰ ساله « بل» را كه یكی از گنجینه های تاریخی سوریه محسوب می شد و تاریخچه تمدن های گوناگونی را قبل از آغاز جنگ در این كشور، در برداشت، به تصویر می كشد.
داعش، شهر «پالمیرا» را در ماه می سال ۲۰۱۵ تصرف كرد و خیلی از بناهای تاریخی و آثار باستانی را تخریب كرد و بعضی از آنها را برای تأمین نیازهای مالی امور نظامی اش غارت كرد.
محراب این معبد كه با سنگ های تراشیده شده مزین شده بود، در اكتبر سال ۲۰۱۵ تخریب شد، اما یك تیم ایتالیایی با استفاده از تكنولوژی تصویرسازی سه بعدی و سنگ تراشی ماهرانه، بخشی از سقف این معبد را بازسازی كردند.
«مامون عبدالكریم» رئیس سابق دپارتمان آثار باستانی سوریه بیان كرد: «این معبد بازسازی شده بسیار شبیه به نسخه اصلی معبد است چون كه جزئیات در ساخت این اثر با كمك تكنیك های پیشرفته سه بعدی ماهرانه رعایت شده است. با این وجود این اثر به هیچ وجه نمی تواند جایگزین معبد اصلی باشد.»
«فرانسس پیناك» استاد دانشگاه « ساپینزا» شهر رم و رئیس تیم علمی كه ساخت این اثر را به عهده داشت، بیان كرد: «محراب شبیه سازی شده، چهار متر طول دارد و از تركیب پلاستیك و سنگ های جلا داده شده ساخته شده است.»
به قول « پیناك»، ساخت این اثر واكنشی احساسی به تخریب محراب این معبد است و همینطور كمك می نماید تا متوجه شویم كه آیا از نظر علمی امكان ساخت آثار باستانی از بین رفته وجود دارد یا خیر.
«عبدل كریم» از جامعه جهانی می خواهد تا برای بازسازی شهر «پالمیرا» سوریه همچون كلیسای نوتردام كه هفته گذشته در جریان آتش سوزی صدمه دید، تلاش كند.
به قول وی، این امر یك مسئولیت جهانی است.1398/02/04
14:24:11
5.0 / 5
4278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912