فراجا گردشگری
از ۲۰ تا ۲۵ مردادماه صورت می گیرد

برگزاری نخستین جشنواره خوراك ملل در برج میلاد

برگزاری نخستین جشنواره خوراك ملل در برج میلاد فراجا: نخستین جشنواره خوراك ملل با حضور كشورهای عضو اكو از ۲۰ تا ۲۵ مرداد در مركز نمایشگاهی برج میلاد انجام می شود.به گزارش فراجا به نقل از مهر، نخستین جشنواره بین المللی خوراك ملل به منظور معرفی آداب و رسوم ملت های مختلف درباره طبخ و مصرف غذا ۲۰ تا ۲۵ مردادماه در مركز نمایشگاهی برج میلاد تهران برگزار می گردد.
این برنامه صرف حمایت سازمان میراث فرهنگی، كانون اتومبیلرانی و جهانگردی، وزارت فرهنگ و ارشاد، مؤسسه فرهنگی اكو، خواهد بود. همچون اهداف برگزاری این برنامه نمایش و معرفی غذاهای بومی ایرانی و خارجی، استعدادیابی و انتخاب برترین استعدادهای آشپزی و معرفی سرآشپزهای مطرح ایرانی و بین المللی، بنیانگذاری جذب توریسم غذا و غیره است.
جلال ذكائی مسئول برگزاری این جشنواره در نشست خبری این جشنواره كه قبل از ظهر روز ۱۰ اردیبهشت در سالن اجتماعات كانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار شد، اظهار داشت: این جشنواره در بخش عمومی از رستوران هایی كه غذای بین المللی نمایش می كنند، تولیدكنندگان مواد غذایی رستوران ها و مراكز پذیرایی و كافی شاپ ها دعوت كرده است. در بخش بین الملل باز شركت كنندگانی از كشورهای همسایه و سایر كشورها برمبنای دعوت از سفارتخانه و پیگیری رایزن های فرهنگی خواهد بود. در بخش فعالیت های جنبی و جشنواره ای این برنامه در فضای باز اجرا می شود كه شامل قسمت های متنوع و برنامه های شاد و هنری خواهد بود كه برای نخستین بار اجرا می شود. در بخش آموزش باز كارگاه های آموزشی درباره آئین های پخت غذا و آئین های محلی برنامه خواهند داشت.
ذكائی در ادامه بیان كرد: در حوزه سبك ملی غذاهای ایرانی، اقدامات خوبی انجام شده است اما ما در نظر داریم تا در این جشنواره ظرفیت های این صنعت را در بخش منطقه ای و بین المللی معرفی نماییم.
وی اظهار داشت: هنگام سفر هر گردشگری می خواهد تا از غذاهای آن مقصد گردشگری امتحان كند. ما باید از این فرصت استفاده نماییم. همین طور از رایزن های فرهنگی خواسته ایم تا در این برنامه حضور پیدا كنند. ما محدودیتی برای حضور كشورها در این جشنواره نداریم. اما این محدودیت وجود دارد كه از مواد غذایی حلال برای طبخ غذا در این جشنواره استفاده كنند.
وی اضافه كرد: ۳۸ غذای ملی ثبت شده و ۳ غذای جهانی در چارچوب پوستر و یا نمایش پخت آنها در این برنامه معرفی می شود.
ذكائی با اشاره به اینكه در این جشنواره هیئت داوران نخواهیم داشت، اظهار داشت: این برنامه حالت مسابقه ای ندارد اما از نظرات پژوهشگاه میراث فرهنگی برای بخش های علمی كمك می گیریم. افراد شركت كننده در این جشنواره باز به صورت ریالی یا ارزی هزینه های خودرا برای حضور در غرفه های جشنواره می پردازند اما تسهیلاتی برای حضور كشورهای عضو اكو در نظر گرفته ایم. همین طور غرفه ویژه انجمن بانوان دیپلمات كه ۷۰ عضو دارد باز داریم تا غذاهای مربوط به كشورشان را در این غرفه عرضه كنند.
در نشست خبری این جشنواره بیان شد كه مقرر است در طول برگزاری جشنواره غذاهای ملل دنده كباب كرمانشاه ثبت ملی و اعلام رسمی شود.


منبع:

1398/02/11
13:40:07
5.0 / 5
4584
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912