فراجا گردشگری

میزبانی موزه علم و فناوری از اجلاس موزه های دانشگاهی

میزبانی موزه علم و فناوری از اجلاس موزه های دانشگاهی فراجا: رئیس ایكوم ایران اظهار داشت: كتابخانه ها نیز بعنوان نهاد موزه ای شناخته می شوند. همین طور مقرر است موزه علم و فناوری، اجلاس سالانه موزه های دانشگاهی را برگزار كند.به گزارش فراجا به نقل از مهر، مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه ها و تقدیر از موزه داران برتر عصر روز ۲۸ اردیبهشت ماه در سالن همایش های فرهنگستان هنر در حال برگزاری است.
در این مراسم احمد محیط طباطبایی مدیر ایكوم ایران اظهار داشت: پارسال با همكاری موزه دفاع مقدس، دوره آموزش بین المللی بحران در موزه ها را برگزار كردیم همینطور اجلاس ایكوفوم در تهران برگزار گردید. در سال ۲۰۲۰ هم موزه ملی علم و فناوری، اجلاس بین المللی و سالانه موزه های دانشگاهی را در تهران میزبانی می كند.
محیط طباطبایی از همراهی گالری ها بعنوان مؤسسات انتفاعی با مؤسسه ایكوم ایران اطلاع داد و اظهار داشت: شاید در ظاهر كتابخانه ها بعنوان موزه شناخته نشده باشند اما از آنجائیكه نهادی هستند كه از میراث فكری انسان ها حفاظت و آنرا معرفی می كنند بعنوان نهاد موزه ای در آئین امروز شركت كرده اند.
در ادامه این برنامه پیام تسوتان تسوتكوفسكی مسئول دفتر منطقه ای یونسكو در این برنامه خوانده شد.
در این پیام آمده است كه موزه ها نقش اصلی در انتقال دانش ایفا می كنند و رویكرد یكپارچه ای بین میراث فرهنگی و خلاقیت را ترویج می دهند. همینطور موزه هایی كه از كارگزاران پیشرفت پایدار به شمار می آیند. ما امروز، روز موزه ها را در ایران جشن می گیریم. این روز در هر سال فرصتی است تا درباره چالش موزه ها بحث نماییم. موزه ها بدنبال خلق راههای نوآورانه با مسائل اجتماعی امروز هستند. آنها می توانند كاهش دهنده مشكلات جهانی باشند. موزه ها بدنبال راه جدیدی برای افزایش بازدید كنندگان معاصر هستند. ما در یونسكو به تلاش خود در سیاهه برداری از مجموعه ها ادامه می دهیم و با سازمان میراث فرهنگی و ایكوم ایران در جهت مدیریت پایدار و اثربخش موزه ها همكاری می نماییم.


منبع:

1398/02/30
14:57:11
5.0 / 5
4716
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912