فراجا گردشگری

رونمایی از ۱۰ تمبر با محوریت میراث فرهنگی استان مركزی امسال

رونمایی از ۱۰ تمبر با محوریت میراث فرهنگی استان مركزی امسال به گزارش فراجا مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مركزی اظهار داشت: رونمایی از ۱۰ تمبر با مبحث ظرفیت های گردشگری و میراث فرهنگی استان از برنامه های این اداره كل امسال است.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، علیرضا ایزدی در آئین نكوداشت روز جهانی موزه كه در موزه مفاخر اراك برگزار شد، با اشاره به برنامه های این اداره كل امسال اضافه كرد: تا به امروز تمبر سمنوی آشتیان، تالاب میقان و بیل گردانی نیم ور رونمایی شده و امروز هم تمبر روز جهانی موزه و هفته فرهنگی استان رونمایی گردید.
وی با اشاره به اینكه یك رویداد فرهنگی دیگر با عنوان پاسداشت مفاخر و مشاهیر بانوی استان هم در خرداد ماه برگزار می شود، اظهار نمود: باید به این داشته ها و سرمایه های گرانبها بیشتر از گذشته ارج نهیم و حافظ آنها باشیم.
وی ادامه داد: موزه كلمه ای است كه ریشه لاتین داشته و با تلفظ فرانسوی وارد ایران شده اما در واقع مفهوم و ارزش آنرا به درستی درك نكرده ایم.
وی افزود: ایران در وادی فرهنگ، كشور نسیان زده ای است كه خیلی از داشته های خویش را فراموش یا تخریب كرده و اگر هم بخشی را فراموش نكرده برای آن ارزش قائل نیست. نباید اجازه دهیم نسل آینده گرفتار بی هویتی شوند.
ایزدی اضافه كرد: انتظار می رود كه جوانان ایران زمین، هویت این سرزمین مقدس را ارج نهاده و این امانت را به نسل های آتی انتقال دهند تا گرفتار بیماری به نام "بی هویتی" نشویم.
منبع:

1398/02/31
15:31:50
5.0 / 5
4102
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912