فراجا گردشگری
عضو شورای اسلامی شهر نوش آباد:

شهر زیرزمینی نوش آباد بازگشایی می شود

شهر زیرزمینی نوش آباد بازگشایی می شود به گزارش فراجا عضو شورای اسلامی شهر نوش آباد اظهار داشت: در توافق انجام شده با اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، شهر زیرزمینی نوش آباد در ایام آینده برای بازدید گردشگران بازگشایی می شود.


قاسم كوهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: بر مبنای تفاهم نامه سال ۱۳۹۲، مجوز فروش بلیت شهر زیرزمینی به شهرداری نوش آباد واگذار شده بود كه به علت عدم تمدید تفاهم نامه، این مجموعه باستانی با حكم دادستان تعطیل شده است.
رئیس كمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر نوش آباد اضافه كرد: درخواست تمدید تفاهم نامه جدید طی دو نوبت در بهمن و اسفند ۹۷ به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل ارسال شده بود ولی جواب نداده بودند.
وی خاطرنشان كرد: پس از پلمب شهر زیرزمینی در نشستی با مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با حضور شهردار و نماینده شورای اسلامی نوش آباد و نماینده فرمانداری شهرستان آران و بیدگل، تفاهم نامه جدید به امضا رسید.
كوهی خاطرنشان كرد: در این تفاهم نامه شهرداری نوش آباد بعنوان متولی شهر زیرزمینی معرفی شده تا نسبت به استاندارد سازی زمان بازدید از شهر زیرزمینی و فروش و تعیین نرخ بلیط اقدام نماید.
كوهی اظهار داشت: در این توافق مقرر شد، شهرداری نوش آباد از محل درآمدهای شهر زیرزمینی نوش آباد نسبت به مرمت، تجهیز، احیا و امور فرهنگی این بنای تاریخی اقدام نماید.
به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، شهر زیرزمینی نوش آباد با نامه دادستان آران و بیدگل از روز یك شنبه ۲۹ اردیبهشت به دلیل نداشتن مصوبه نرخ بلیت و همینطور مشكل در تفاهم نامه پلمب شده است.
1398/03/03
23:01:41
5.0 / 5
4292
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912