فراجا گردشگری

سفارش سفارت ایران در مسكو به شهروندان ایرانی درباره سفر به روسیه

سفارش سفارت ایران در مسكو به شهروندان ایرانی درباره سفر به روسیه فراجا: سفارت ایران در روسیه در اطلاعیه خطاب به شهروندان ایرانی اصرار كرد به هنگام ستاندن روادید از سفارتخانه و یا كنسولگری های روسیه دقیقا هدف از سفر ذكر شود و علاوه بر ستاندن ویزای متناسب با هدف سفر، در صورت مورد سوال قرار گرفتن از طرف مامورین مرزی علت سفر دقیقا متناسب با نوع ویزا اعلام و مستندات مربوطه به طور كامل ارائه شود.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، متن این اطلاعیه به شرح زیر است: «به دنبال افرایش ورود افرادی كه با هدف ترانزیت از خاك روسیه قصد ورود غیر قانونی به اروپا را دارند، دولت فدراسیون روسیه ضمن وضع قوانین سختگیرانه، نسبت به ورود و خروج اتباع سایر كشورها حساسیت و كنترل بیشتری را در مبادی ورودی و خروجی اعمال كرده است.
این تدابیر سختگیرانه سبب شده تا طی ماهه ای اخیر تعداد زیادی از اتباع سایر كشورها همچون هموطنان ایرانی در مبادی ورودی به فدراسیون روسیه نتوانند باوجود داشتن روادید، اجازه ورود به خاك روسیه را ستاندن نمایند و یا در صورت دستگیری در مرزهای خروجی با مجازات هایی از قبیل حبس و پرداخت جریمه روبرو شوند.
یكی از مهمترین عللی كه موجب عدم اجازه ورود به خاك روسیه باوجود داشتن روادید شده اظهارات ضد و نقیض و بعضاً مغایر با نوع ویزا است. به همین دلیل مأمورین مرزی روسیه از مسافر علت سفر به روسیه را خواهند پرسید و در صورتیكه اظهارات ارائه شده با نوع ویزا همخوانی نداشته باشد طبق قوانین فدرال مأمورین این حق را خواهند داشت تا از ورود مسافر به روسیه جلوگیری بعمل آورند. بدین مدلول كه مثلاً چنانچه فردی جهت شركت در سمینار علمی و یا انجام كار تجاری ویزای توریستی گرفته باشد و در مبادی ورودی این مساله برای مأمورین مرزی روسیه مسجل شود، این فرد حق ورود به روسیه را نخواهد داشت.
لذا توجه به این نكته مهم و ضروری می باشد و لازم است به هنگام ستاندن روادید از سفارت خانه و یا كنسولگری های روسیه دقیقاً هدف از سفر ذكر و قید گردد و علاوه بر ستاندن ویزای متناسب با هدف سفر، در صورت مورد سوال قرار گرفتن از طرف مأمورین مرزی علت سفر دقیقاً متناسب با نوع ویزا اعلام و مستندات مربوطه به طور كامل ارائه گردد.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه ضمن جلب توجه هموطنان عزیزی كه قصد سفر به روسیه را دارند به نكته فوق و تاكید بر رعایت قوانین و مقررات كشور میزبان، آمادگی خود برای ارائه راهنمایی و پیگیری مسائل و مشكلات هموطنان عزیز بصورت تمام وقت را اعلام می كند.»

منبع:

1398/04/07
14:24:09
5.0 / 5
4457
تگهای خبر: توریست , سفر , شهر , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912