فراجا گردشگری
معاون وزیر راه و شهرسازی در گزارش فراجا:

مرمت بافت های تاریخی با كمترین مداخله انجام می شود

مرمت بافت های تاریخی با كمترین مداخله انجام می شود فراجا: معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مرمت بافت های تاریخی كشور با كمترین مداخله در بناها انجام می شود.سید محمد پژمان در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: چهار نوع بافت فرسوده در دستور كار بازآفرینی قرار دارد كه یكی از آنها بافت های تاریخی هستند كه شركت بازآفرینی شهری ایران با عنایت به خاصیت های این بافت ها با كمترین مداخله برای رفع نارسایی ها اقدام می كند.
وی اضافه كرد: مرمت این بافت ها برای حفظ میراث گذشته و امروزی شدن آن جهت استفاده است تا سبب سرزندگی بافت شود و متروكه و خرابه نباشد.
پژمان اشاره كرد: اقدام مشترك میراث فرهنگی، شهرداری و شركت بازآفرینی بسیار عالی بوده و هر نهادی قسمتی از كار را برای رفع عیب و نقض ها به عهده گرفته است.
وی افزود: كف سازی، اصلاحات زیرساختی و بدنه سازی، موضوعات مهمی است كه وضعیت رفت آمد در بافت های تاریخی را بهبود می بخشد و مرمت و باسازی هم سبب خواهد شد تا این بناها جنبه موزه ای پیدا نكنند.
مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینكه برای بافت های تاریخی باید كاركرد تعریف شود، اظهار داشت: این بناها اگر می خواهند پایدار بمانند باید كاركرد داشته باشند و به جنبه اقتصادی آنها هم توجه داشته باشیم تا بعد از مرمت هزینه های نگهداری آنها تامین گردد.
پژمان اشاره كرد: البته تعریف كاركرد برای بناهای تاریخی باید با رویكرد اقتصادی و به شكلی باشد كه لطمه نبینند و فقط از ظرفیت آنها بهره ببریم.


منبع:

1398/04/22
15:14:19
5.0 / 5
4547
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912