فراجا گردشگری

رجوع ۱۵۰۰ زائر ایرانی حج تمتع به درمانگاه های هلال احمر در مدینه

رجوع ۱۵۰۰ زائر ایرانی حج تمتع به درمانگاه های هلال احمر در مدینه به گزارش فراجا مدیرعملیات پزشكی حج ۹۸، از رجوع قریب به ۱۵۰۰ زائر ایرانی به سه درمانگاه هلال احمر در شهر مدینه اطلاع داد.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، دكتر محمودرضا فقیهی درباره خدمات رسانی درمانگاه های هلال احمر به زائران حج تمتع امسال در كشور عربستان اظهار داشت: تابحال از مجموع ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی حدود ۱۳ هزار نفر وارد مدینه شده اند و سایر زائران در ایام آینده از راه مدینه و مكه برای انجام مناسك حج، خویش را به سرزمین وحی خواهد رساند. در همین راستا هم از آغاز عرضه خدمات تابحال نزدیك به ۱۵۰۰ زائر به این درمانگاه ها مراجعه نموده اند كه این روند با عنایت به افزایش تعداد ورود حجاج به كشور عربستان در حال افزایش می باشد.
وی عمده مشكلات عضلانی زائران ایرانی را كوفتگی جسمانی و سرماخوردگی اعلام نمود و اظهار داشت: بروز چنین مشكلات و بیماری هایی را با عنایت به راه رفتن زیاد برای زیارت و خستگی ناشی از هوای داغ روزهای تابستان در سرزمین عربستان، طبیعی است و جای نگرانی برای خانواده های این عزیزان ندارد و در مجموع، می توان اظهار داشت كه تابحال زائران ایرانی مشكل جدی از نظر بیماری نداشته اند و روند عرضه خدمات درمانی به آنان در حال انجام می باشد.

مدیر عملیات پزشكی حج ۹۸ با اشاره به اینكه خدمات درمانی به زائران ایرانی در سه سطح انجام می شود، اضافه كرد: در سطح یك، در تمامی هتل ها، پزشكان عمومی برای خدمات رسانی به زائران مستقر هستند؛ در سطح دو، درمانگاه های تخصصی در مكه و مدینه به زائران خدمات درمانی عرضه می دهند و در سطح سوم، بیمارستان مجهز ایران در مكه و بیمارستان های سعودی به كمك بیماران ما خواهند آمد.

معاون حج و عمره مركزپزشكی حج و زیارت تصریح كرد: اگر زائری احتیاج به خدمات درمانی ویژه نظیر جراحی، دیالیز و بستری خاص داشته باشد، بر مبنای توافق با طرف سعودی، این خدمات از بیمارستان های این كشور دریافت خواهد شد و جای نگرانی نیست.

به قول فقیهی، پزشكان ایرانی عرب زبان بعنوان رابط هیأت پزشكی حج ایران با بیمارستان های سعودی، فرآیند خدمت رسانی به زائران و مركز پزشكی حج را تسهیل می كنند و در درمانگاه های ایران در مدینه در سه هتل راما المدینه، ریاض المهاجرین و الجاد المدینه مستقر هستند.
منبع:

1398/04/24
14:32:36
5.0 / 5
4812
تگهای خبر: پزشك , خدمات , شهر , هتل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912