فراجا گردشگری

اتریش آثار باستانی غارت شده را به روسیه باز می گرداند

اتریش آثار باستانی غارت شده را به روسیه باز می گرداند به گزارش فراجا مقامات « اتریش» اعلام كردند، آثار باستانی كه در جریان جنگ جهانی دوم از روسیه غارت شدند، به این كشور بازگردانده می شوند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نیوزپیپر، موزه «زالتسبورگ» اتریش در مجموع هشت اثر باستانی را كه توسط یكی از سربازان ارتش این كشور بعنوان غنیمت جنگی از یك موزه صدمه دیده و جنگ زده یكی از شهر «تمریوك» خارج شده بود، به روسیه باز می گرداند.
قدمت بعضی از این آثار به ۲۰۰۰ سال پیش و تمدن «هلنیستی» بازمی گردد.
« ولادیمر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «الكساندر فان در بلن» رئیس جمهور اتریش درباره شرایط بازگردانده شدن آثار باستانی موزه دیرینه شناسی «تمریوك»، طی ملاقاتی در شهر «سوچی» به توافق رسیدند.
مسئولان این موزه قبل از این از هویت این آثار آگاه بودند. مدیر موزه «زالتسبورگ» اتریش بیان كرد: «به عنوان موزه ای كه در شهر «زالتسبورگ» قرار دارد، تمركز اصلی این موزه بر روی آثار باستانی مربوط به همین منطقه است. از همان ابتدا مشخص بود كه این آثار باستانی متعلق به دوران «هلنیستی» به جایی خارج از اتریش تعلق دارند.»
به قول مدیر موزه «زالتسبورگ»، آنها در دهه نود تلاش كردند با موزه تاریخی و دیرینه شناسی «تمریوك» ارتباط برقرار كنند، اما نامه های آنها بی پاسخ ماند.
زمانی كه موزه «زالتسبورگ» قصد داشت نمایشگاهی در سال ۲۰۱۸ مربوط به دوران «نازی ها» برقرار كند، اسناد و شواهد بیشتری درباره تاریخچه و هویت اصلی این آثار كشف شد و این موزه بار دیگر مسئله بازگرداندن این آثار به كشور اصلیشان را مطرح نمود، اما اینبار این پرونده را از راه سفارت اتریش در روسیه پیگیری كرد.
بازگرداندن آثار باستانی از موزه های غرب اروپا به روسیه رویدادی یكطرفه است. روسیه از بازگرداندن آثار باستانی كه توسط ارتش شوروی در سال های پایانی جنگ جهانی دوم از آلمان غارت شده بوند، سر باز می زند.
پارلمان روسیه در سال ۱۹۹۶ قانونی تصویب كرد كه به باعث آن آثار باستانی غارت شده به جبران صدمه ها و صدمات وارد شده به فرهنگ و میراث روسیه توسط ارتش آلمان، جزو آثار باستانی ملی محسوب می شوند.
موزه «زالتسبورگ» در سال ۱۹۴۴ تخریب شد و سال ها بعد چندین اثر باستانی همچون ۹۴ سكه نادر و تاریخی كه در جریان جنگ توسط ارتش ایالات متحده غارت شده بود را باردیگر پس گرفت.
به قول مدیر موزه «زالتسبورگ»، انتظار می رود این هشت اثر باستانی طی چند ماه آینده به دست روسیه برسند، اما به علت انتخابات ماه سپتامبر اتریش نمی توان تاریخ دقیقی را برای مراسم بازگرداند این آثار اعلام نمود.1398/04/29
18:27:54
5.0 / 5
4685
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912