فراجا گردشگری

توضیح درباره تاخیر پروازهای حج

توضیح درباره تاخیر پروازهای حج فراجا: رئیس سازمان حج و زیارت با بیان این كه پروازهای حج میانگین 27 دقیقه و 7 ثانیه تاخیر داشته است، علت تاخیر طولانی در رسیدن برخی زائران به عربستان را توضیح داد.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، علی رضا رشیدیان اظهار داشت: تمام پروازهای زائران ایرانی كه امسال توسط شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود، شرایط خوبی دارد. در مجموع ۲۰۳ پرواز انجام شده كه بر طبق ارزیابی انجام شده، ۵۷ درصد آنها بدون تاخیر بوده است.
وی ادامه داد: ارزیابی كلی نشان داده است متوسط تاخیر در مجموع كل پروازها ۲۷ دقیقه و هفت ثانیه بود كه با عنایت به ركورد پروازهای سال گذشته، این میزان تاخیر قابل قبول است.

سرانجام زائرانی كه یك روز دیر رسیدند چه می شود؟
رئیس سازمان حج و زیارت درباره علت تاخیر در مسافرت بعضی از زائران توضیح داد: در كنار همه محدودیت ها و مشكلات ناشی از تحریم ها برای این شركت، به سبب محروم شدن ما از هواپیماهای پهن پیكر به ناچار از هواپیماهای كوچكتر برای اعزام زائران استفاده شد و در تقسیم بعضی از كاروان ها بین پروازهای كوچك تر عملا برخی كاروان ها با یك روز تاخیر به مدینه النبی رسیدند كه برای جبران این یك روز تاخیر، برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: برنامه ریزی شد برای زائرانی كه با تاخیر به مدینه رسیدند، در صورت ظرفیت خالی هتل ها و امكان استقرار در این اماكن، این گروه از زائران هنگام بازگشت یك روز بیشتر در هتل بمانند اما اگر این امكان فراهم نبود مسیر بازگشت بعضی از زائران ایران از مدینه برنامه ریزی خواهد شد. تلاش بر آن است این زائران با هماهنگی مسؤولان پروازی یك روز بیشتر در مدینه بمانند. در غیر این صورت مابه التفاوت هزینه این روز محاسبه و بعنوان حق الناس به زائران برگردانده می شود.
بنا بر اعلام سازمان حج و زیارت، آخرین پرواز حجاج ایرانی به سمت مدینه روز ۹ مرداد و از شهرهای تهران، مشهد و تبریز انجام می شود. آخرین روز انتقال حجاج بوسیله فرودگاه جده به مكه مكرمه نیز ۱۴ مرداد از شهرهای تهران، مشهد و ارومیه خواهد بود.
رشیدیان همین طور درباره روادید صادر شده برای حجاج ایرانی و روند و سرعت آن، اظهار داشت: سرعت صدور روادید خوب است. تابحال برای ۸۱ هزار و ۷۳۲ از زائران و كارگزاران حج، یعنی ۹۲ درصد جمعیت برنامه ریزی شده اعزامی به حج، ویزا دریافت شده است.
منبع:

1398/05/03
11:21:16
5.0 / 5
4884
تگهای خبر: پرواز , شهر , مسافر , هتل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912