فراجا گردشگری

اختتام عملیات مرمت كاخ سرهنگ آباد اردستان

اختتام عملیات مرمت كاخ سرهنگ آباد اردستان فراجا: سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان اظهار داشت: كار مرمت و مقاوم سازی كاخ سرهنگ آباد اردستان در چند مرحله به انتها رسید.


به گزارش خبرنگار ایسنا، مهدی مشهدی شامگاه چهارشنبه در كارگروه تسهیلات و خدمات سفر شهرستان، اظهار نمود: شهرستان اردستان با قدمت بسیار زیاد و بناهایی هزار ساله و داشتن یك پایگاه جهانی و یك پایگاه ملی، هنوز نتوانسته جایگاه خوبی در گردشگری داشته باشد.
وی با بیان این كه با حمایت هایی كه مسئولان شهرستان اردستان از مجموعه میراث فرهنگی داشتند سال قبل اداره میراث فرهنگی اردستان حدود 2 میلیارد و ششصد میلیون تومان اعتبار توانسته جذب نماید، اضافه كرد: هم چنین حدود 28 پروژه را توانستیم اقدامات مرمتی و حفاظتی شان را انجام دهیم.
سرپرست اداره میراث فرهنگی اردستان با بیان این كه امسال برای نخستین بار در شهرستان اردستان اولین ثبت میراث ناملموس ثبت ملی شده است، اظهار داشت: در حوزه صنایع دستی اقدامات خوبی همچون احیای هنر چادر شب بافی بوده است كه اخیرا كلاس های آموزشی این حرفه شروع شده است.
مشهدی با بیان این كه قدمت هنر چادر شب بافی و پارچه بافی در منطقه اردستان بیشتر از 1500 سال است، اظهار داشت: این هنر بعد از ۱۰ سال كه از رونق افتاده بود، حالا در شهرهای زواره و اردستان با خرید و نصب دو دستگاه پارچه بافی احیا شده است.
وی با اشاره به اتمام عملیات مرمت و بازسازی عمارت كاخ سرهنگ آباد اظهار داشت: اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری كار مرمت و مقاوم سازی این بنای تاریخی را بتازگی به انتها رساند. آخرین قرارداد به مبلغ دو میلیارد و 170میلیون ریال از محل اعتبارات ملی جذب شده و در مجموع عملیات مقاوم سازی ضلع غربی، اتاق ها، هشتی ورودی، ایجاد سقف ها و كاه گل پشت بام انجام شده و كار ایزولاسیون آن انجام و تیرهای چوبی سقف دوم نیز نصب شده است.
سرپرست اداره میراث فرهنگی اردستان افزود: تا كنون از اعتبارهای دولتی مبلغ 7 میلیارد ریال در این مجموعه هزینه و تعداد 5 دوربین مدار بسته و چند دوربین مخفی نیز در مجموعه نصب شده است.
منبع:

1398/05/11
16:04:36
5.0 / 5
4202
تگهای خبر: آموزش , حفاظ , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912