فراجا گردشگری

دستور ویژه رئیس جمهور برای ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات

دستور ویژه رئیس جمهور برای ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات فراجا: مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از دستور ویژه رئیس جمهور برای در اولویت قرار گرفتن ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات آگاهی داد.


امید قادری در گفت و گو باخبرنگار ایسنا، به سفر اوایل امسال رئیس جمهور به استان كرمانشاه اشاره و اشاره كرد: در این سفر استاندار كرمانشاه باتوجه به مطالعات انجام شده جهت ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات، از رئیس جمهور درخواست داشتند كه امسال پرونده ثبت جهانی اورامانات یكی از اولویت های اول سازمان میراث فرهنگی برای ارسال به یونسكو باشد.
وی افزود: پس از این درخواست، استاندار باردیگر مكاتباتی را با رئیس جمهور داشتند كه در نهایت ایشان طی دستوری به رئیس سازمان میراث فرهنگی تاكید نمودند كه پرونده ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات در اولویت ارسال پرونده های امسال كشور به سازمان یونسكو قرار گیرد.
مدیركل میراث فرهنگی استان كرمانشاه اشاره كرد: از آنجایی كه درحال حاضر تعداد پرونده های متقاضی ثبت جهانی در كشور بالا است و رقبای زیادی داریم، این دستور رئیس جمهور خبری مسرت بخش و امیدوار كننده برای ثبت جهانی منطقه اورامانات خواهد بود.
ایشان سپس با اشاره به اینكه تاكنون حدود 95 درصد از مطالعات ثبت جهانی منظر فرهنگی و تاریخی اورامانات انجام گرفته، عنوان كرد: تا مهرماه فرصت داریم پرونده ثبت جهانی را به سازمان میراث فرهنگی ارسال نماییم، اما درتلاشیم تا با اتمام سریعتر مطالعات، این پرونده زودتر ارسال شود.
قادری اظهار نمود: سازمان میراث فرهنگی نیز بعد از بررسی جوانب مختلف تا اواخر آبان پرونده را به یونسكو ارسال خواهدنمود تا پس آن وارد فاز اجرایی ثبت جهانی اورامانات شویم.
وی اشاره كرد: فرآیند ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات حدود دو تا سه سال به طول خواهد انجامید.1398/05/22
13:22:05
5.0 / 5
4047
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912