فراجا گردشگری

كشمكش هند و موزه های آمریكا

كشمكش هند و موزه های آمریكا به گزارش فراجا موزه متروپولیتن نیویورك تمامی مجموعه آثار باستانی هندی خویش را به علت مشكوك بودن به منشأ آنها مورد بررسی قرار می دهد.


به گزارش فراجا به نقل از نیویورك تایمز، بعد از آن كه چندی قبل دو اثر باستانی هندی قاچاق شده توسط یكی از بزرگ ترین باندهای قاچاق آثار باستانی جهان با همكاری مقامات ایالات متحده و بریتانیا به هند بازگردانده شد، مقام های هندی از موزه متروپولیتن نیویورك كه از سه دهه پیش تا كنون خانه تعداد قابل توجهی از آثار باستانی هند است می خواهند تا از منشا آثار خود و قاچاق نبودن آنها مطمئن شود.
داستان از جایی آغاز شد كه چندی قبل یك دلال آثار باستانی و هنری به نام «كاپور» به جرم خرید و فروش غیرقانونی آثار باستانی و سرپرست یكی از بزرگ ترین باندهای قاچاق آثار باستانی توسط مقامات ایالات متحده دستگیر و بعنوان متهم شناخته شد. مقامات ایالات متحده معتقدند ارزش تمام آثار خرید و فروش شده توسط «كاپور» در ۳۰ سال گذشته ۱۴۶ میلیون دلار بوده است.
مقام های هندی معتقدند از سال ۱۹۹۰ تاكنون، حدود ۱۵ اثر باستانی هندی از راه باند بزرگ قاچاق آثار باستانی «كاپور» به صورت غیرمستقیم به موزه متروپولیتن نیویورك فروخته شده است. اما موزه متروپولیتن نیوریوك تنها موزه ای نیست كه افترا نگهداری از آثار باستانی قاچاق شده متوجه اوست؛ مقام های هندی مدعی هستند تعداد بسیار زیادی از آثار باستانی و هنری هند در سال های فعالیت باندهای بزرگ قاچاق آثار باستانی به ده ها موزه آمریكایی فروخته شده است.
تب بررسی آثار باستانی هند در موزه های مختلف زمانی شروع شد كه مقام های هند بعد از انجام تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند كه ده ها هزار اثر باستانی نادر و ازرشمند هندی در ۵۰ سال گذشته توسط قاچاقچیان مختلف از این كشور خارج شده اند.
با عنایت به تحقیقات مقام های هند، نخستین مجموعه آثاری كه توسط باند «كاپور» به موزه متروپولیتن نیویورك منتقل شده شامل تعدادی مجسمه تراكوتا متعلق به قرن اول میلادی با تصویر الهه طبیعت بوده است. آخرین اثری كه توسط این باند به موزه متروپولیتن نیویورك فروخته شده هم به سال ۲۰۱۵ بازمی گردد.
با این وجود موزه متروپولیتن اعتقاد دارد، تاریخچه هیچ یك از آثار مجموعه هندی این موزه به فردی كه با «كاپور» ارتباط داشته باشد، بازنمی گردد.1398/05/28
15:21:38
5.0 / 5
4527
تگهای خبر: آثار باستانی , موزه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912