فراجا گردشگری

همكاری ایران و ایتالیا در مرمت تخت جمشید

همكاری ایران و ایتالیا در مرمت تخت جمشید به گزارش فراجا پژوهشكده حفاظت و مرمت آثار تاریخی پژوهشگاه میراث فرهنگی در زمینه مستند نگاری و حفاظت و مرمت آثار محوطه میراث جهانی تخت جمشید و منظر فرهنگی آن با مرمتگران ایتالیایی همكاری می كند.به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، كامران احمدی رییس پژوهشكده حفاظت و مرمت آثار تاریخی ـ فرهنگی امروز دوشنبه با بیان این خبر اظهار داشت: در جهت توسعه همكاری های علمی، آموزشی، پژوهشی و فنی بین پژوهشكده حفاظت و مرمت آثار تاریخی ـ فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، پایگاه میراث جهانی تخت جمشید و موسسه مرمت گران بدون مرز ایتالیا، یادداشت تفاهم همكاری مبادله شد.
او از اهداف اصلی این یادداشت تفاهم را مستندنگاری و حفاظت و مرمت آثار در محوطه میراث جهانی تخت جمشید و منظر فرهنگی آن اعلام نمود.
به گفته احمدی، طبق این تفاهم نامه طرفین در زمینه پژوهش و تحلیل داده های گردآوری شده و همینطور توسعه بانك اطلاعاتی در رابطه با آثار همكاری خواهند كرد.
رییس پژوهشكده حفاظت و مرمت آثار تاریخی ـ فرهنگی تصریح كرد: آموزش پژوهشگران جوان در زمینه حفاظت و مرمت و همینطور چاپ و انتشار دستاوردها از دیگر موضوعات مورد تفاهم در این همكاری است.
او اضافه كرد: این یادداشت تفاهم از پاییز امسال به مدت پنج سال اعتبار خواهد داشت.
 

1396/10/18
17:52:36
5.0 / 5
5633
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912