فراجا گردشگری

نرخ ارز برای زائرین اربعین چقدر است؟

نرخ ارز برای زائرین اربعین چقدر است؟ به گزارش فراجا در حالی ارز زائرین اربعین مقرر است با نرخ بازار ثانویه در اختیار آنها قرار بگیرد كه هم اكنون هر یورو در بازار نیمایی تا ۱۲ هزار و ۱۶۰ تومان معامله می شود.به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، سرانجام بانك مركزی تصمیم به عرضه ارز به مسافران اربعین گرفت و اعلام نمود كه زائران می توانند حداكثر ۱۰۰ یورو یا معادل آن به سایر اسعار به نرخ بازار ثانویه ارز، از بانكهای منتخب و صرافی های مجاز به منظور پوشش بعضی از هزینه های تامین كنند.

اما اینكه قیمت ارز در بازار ثانویه یا همان نیمایی كه محل معامله ارزی صادركنندگان و واردكنندگان است، چقدر خواهد بود. بر این اساس بررسی آخرین وضعیت معاملات در نیما نشان داده است كه در روز گذشته هر یورو به صورت میانگین تا ۱۲ هزار و ۱۶۰ تومان معامله شده است.

البته قیمت یورو در بازار نیما از آغاز شهریورماه تا آخر آن با روند كاهشی همراه بوده است؛ به صورتی كه از حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان در ابتدا به ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان در نیمه ماه رسیده و در آخرین معاملات روز گذشته هم ۱۲ هزار و ۱۶۰ تومان معامله شده است.

ارائه ارز نیمایی به مسافران اربعین گرچه فقط ۱۰۰ یورو است، ولی در هر صورت در مقایسه با نرخ بازار نرخ پایین تری خواهد داشت كه به حدود ۵۰۰ تومان می رسد.

این در حالی است كه هم اكنون هر یورو در بازار آزاد حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان معامله می شود و نرخ ارز مسافرتی كه در بانك ها هم در اختیار مسافران قرار می گیرد هم در همین حد و اغلب بالاتر است.

بر این اساس اگر یورو بازار نیما حتی با نرخ حدود ۱۲ هزار و۲۰۰ تومان به زائرین داده شود هزینه ۱۰۰ یورو برای آنها تا یك میلیون و ۲۲۰ هزار تومان است و اگر این ۱۰۰ یورو از بازار خریداری شود به یك میلیون و ۲۷۰ هزار تومان می رسد كه اختلاف ۵۰ هزار تومانی را در مجموع به همراه خواهد داشت كه قابل توجه نیست.

در هر صورت متقاضیان می توانند طبق هماهنگی انجام شده با بانكهای منتخب ملی، ملت، تجارت، سپه، صادرات و پارسیان و هم صرافی های مجاز، زائرین در شهر خود نسبت به خرید ارز اقدام نمایند.
1398/06/31
20:58:09
5.0 / 5
4722
تگهای خبر: بازار , شهر , مسافر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912