فراجا گردشگری

وزیر میراث فرهنگی از باغ موزه هرندی و خانه اوشیدری كرمان بازدید كرد

وزیر میراث فرهنگی از باغ موزه هرندی و خانه اوشیدری كرمان بازدید كرد فراجا: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به همراه استاندار و سرپرست میراث فرهنگی كرمان از باغ موزه هرندی و خانه اوشیدری كرمان بازدید و بر تسریع در ساماندهی این اماكن تاریخی تاكید نمود.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، "علی اصغر مونسان" وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امروز چهارم مهرماه و در حاشیه سفر به استان كرمان، در بازدید از باغ موزه هرندی اظهار داشت: طرح ساماندهی باغ موزه هرندی باید آغاز شود.
وی اشاره كرد: برای تسریع و تسهیل روند ساماندهی خانه اوشیدری و تبدیل آن به خانه صنایع دستی می توان از ظرفیت و توانمندی های بخش خصوصی بهره برد.
بر طبق این گزارش باغ موزه هرندی كرمان در تاریخ ۱۸ آذر ۱۳۵۴ با شماره ثبت ۱۱۷۰ بعنوان یكی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
باغ موزه هرندی در حدود سال ۱۲۹۰ قمری با ۲۵ هزار مترمربع وسعت راه اندازی شده و در سال ۱۳۱۳ شمسی به ابوالقاسم هرندی، از تجار مطرح فروخته شده است. این مجموعه در سال ۱۳۵۴ توسط مالك باغ به وزارت فرهنگ و هنر اهدا شده و مدتی بعنوان ساختمان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كرمان مورد استفاده قرار گرفت و هم اكنون طبقه همكف ساختمان موجود در آن بعنوان موزه سازهای سنتی و طبقه اول آن بعنوان موزه دیرینه شناسی مورد بازدید علاقه مندان قرار می گیرد.
خانه اوشیدری در كرمان نیز از آثار تاریخی مربوط به دوره قاجاریه است كه برای تامین مواد اولیه كارخانه خورشید مورد استفاده قرار می گرفته است و فاز اول مرمت خانه تاریخی اوشیدری از خردادماه امسال شروع شده است.
منبع:

1398/07/04
13:46:11
5.0 / 5
4240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912