فراجا گردشگری
گزارش مهر از ویژه برنامه استان ها در هفته گردشگری

از درج شعار در سربرگ تا برگزاری همایش جاده ابریشم

از درج شعار در سربرگ تا برگزاری همایش جاده ابریشم به گزارش فراجا ویژه برنامه های هفته گردشگری در استان ها توسط اداره های كل میراث فرهنگی اجرا می شود، بعضی از این استان ها سطحی ترین برنامه ریزی را در گرامی داشت این هفته داشته اند.به گزارش فراجا به نقل از مهر، ادارات كل میراث فرهنگی استان ها در سراسر كشور به مناسبت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری برنامه هایی را در سطح استان پیشبینی كرده اند. بعضی از این برنامه ها در سطح بسیار پائین و برخی در سطح كشوری اجرا شده و یا خواهد شد..
عمده برنامه های این استانها برگزاری نمایشگاه ها، كارگاه های آموزشی و یا برگزاری تورهای استان شناسی بوده است. استان اردبیل بازارچه صنایع دستی و سوغات را برپا كرده است. همینطور مانند هر سال در پائیز مراكز اقامتی و آب درمانی آن به مسافران تخفیف می دهد. مراسم زنگ گردشگری هم مانند همه استان های دیگر در این استان هم اجرا شد. رونمایی از صد تابلوی شناسنامه جاذبه های گردشگری استان، شاید ویژه ترین برنامه این استان بوده باشد. تجلیل از برترین های صنعت توریسم و تشكل های مردم نهاد هم از دیگر برنامه های آن اعلام شده است.
در استان كردستان هم غیر از برگزاری كارگاه های آموزشی و رونمایی از سایت های گردشگری تعدادی اقامتگاه بومگردی راه اندازی شد. این استان همایشی با مبحث اكوتوریسم و گردشگری روستایی را ۱۰ و ۱۱ مهرماه با همكاری دانشگاه كردستان برگزار خواهد نمود. معرفی جاذبه های گردشگری و راهنما برای كودكان ویژه ترین برنامه اداره میراث فرهنگی استان بوشهر بوده است. شعار نویسی دیواری در مدارس، توزیع بسته های فرهنگی و گردشگری از دیگر برنامه های این استان اعلام شده است.
در استان ایلام هم درج شعار روز جهانی در وب سایت اداره كل به همراه رونمایی از یك وبسایت گردشگری به دو زبان فارسی و عربی بعنوان ویژه برنامه های هفته جهانگردی اعلام شده است. یك كارگاه آموزشی با عنوان نقشه خوانی برای راهنمایان گردشگری استان چهارمحال و بختیاری با همكاری جهاد دانشگاهی برنامه ویژه این استان اعلام شده است.
همایش نیم روزه گردشگری با مبحث مهارت، آموزش و اشتغال در كنار ایجاد میز خدمت در نمازجمعه و درج شعار روز جهانی در سربرگ ها، برنامه های پیشبینی شده سمنان بوده است.
در استانی مانند زنجان هم همكاری با یك ویژه برنامه تلویزیونی و رونمایی از تندیس شخصیت های مهم استان در كنار افتتاح كارگاه صنایع دستی اعلام شده است.
عقد تفاهم با شركت گاز درباره آموزش كاركنان تأسیسات گردشگری و تبلیغات محیطی رسانه های مكتوب به همراه كارگاه های آموزشی، جز برنامه های استان مازندران است.
خراسان جنوبی هم تنها افتتاح دو بوم گردی را در دستور كار قرار داد.
اما استان همدان برگزاری نمایشگاه دستاوردهای رویداد همدان ۲۰۱۸ و همایش راه ابریشم با حضور دبیر كل و اعضای یونسكو را ویژه ترین برنامه هفته جهانگردی اعلام نموده و آنرا برگزار كرده است.
برگزاری كارگاه های آموزشی و همایش ها بیشترین حجم برنامه های استان گیلان را به خود مختص كرده است.
استان اصفهان یك برنامه با عنوان معرفی خانواده توریست دارد كه در آن این خانواده بعنوان سفیران گردشگری اصفهان معرفی می گردند. دیدار با امام جمعه اصفهان هم جز برنامه های پیشبینی شده این استان اعلام گردید. البته در استان سیستان و بلوچستان هم ویژه برنامه ای با حضور وزیر میراث فرهنگی در روز ۶ مهر ماه به مناسبت روز جهانی گردشگری برگزار گردید.
استان تهران هم مانند دیگر استان ها، افتتاح اقامت گاه بومگردی با برگزاری جلسات و كارگاه های آموزشی با مبحث گردشگری را جز ویژه برنامه های خود اعلام نموده است.
در بیشتر استان ها، هتل آپارتمان و یا اقامتگاه بوم گردی در این هفته افتتاح می شود. حدودا می توان برنامه هایی همچون افتتاح اقامتگاه بومگردی، رونمایی از سایت یا اپلیكیشن، نواختن زنگ گردشگری و دیدار مسؤلان با ائمه جمعه و تقدیر از برترین های گردشگری را مشاهده كرد كه در همه استان ها تكرار شده است.


منبع:

1398/07/08
21:07:32
5.0 / 5
4357
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912