فراجا گردشگری
در اختتامیه جشنواره فیلم های مستند با موضوع تهران مطرح شد:

سینما می تواند به گردشگری كمك نماید

سینما می تواند به گردشگری كمك نماید به گزارش فراجا «طبیعتاً سینما بعنوان یك هنر پیشرو و پیشگام میتواند در معرفی جاذبه های گردشگری و ایجاد تعلق خاطر شهروندان به اماكن تاریخی و فرهنگی گردشگری بسیار موثر باشد.»


شب گذشته دوشنبه 8 مهرماه اختتامیه جشنواره فیلم های مستند با مبحث تهران توسط ستاد گردشگری شهرداری تهران و با همكاری موزه سینما در سالن فردوس برگزار گردید.
به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی موزه سینما، در ابتدای این مراسم مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری ضمن خیر مقدم به مهمانان و خانواده مرحوم حمید سهیلی، اظهار داشت: گردشگری یك صنعت فرابخشی است و بخش های مختلفی درگیر مبحث گردشگری هستند. طبیعتاً سینما بعنوان یك هنر پیشرو و پیشگام می تواند در معرفی جاذبه های گردشگری و ایجاد تعلق خاطر شهروندان به اماكن تاریخی و فرهنگی گردشگری بسیار موثر باشد.
وی با اشاره به مبحث گردشگری افزود: برگزاری جشنواره های مختلف همچون فیلم در این عرصه مطرح می شود و باید در نظر داشته باشیم كه هنر سینما بعنوان ابزار قوی میتواند تسهیل كننده ارتباط میان ملت ها موثر باشد همانطور كه امروزه ونیز، كن و برلین با جشنواره های فیلم شناخته میشوند.
هادی آفریده كارگردان فیلم های مستند «صف سلام» و «چنارستان» هم اظهار داشت: سینمای مستند بعنوان یك ابزار فرهنگی بسیار قدرتمند و كارآمد است و میتواند معرف جاذبههای گردشگری تاریخی و فرهنگی باشد.
وی در ادامه اضافه كرد: سیاستگذاریهای شهرداری تهران بعنوان یك نهاد اجتماعی گسترده كه امكانات بسیاری در اختیار دارد میتواند در تولیدات سینمای مستند درباره تهران، بسیار موثر باشد.
در ادامه این مراسم محمد جواد حق شناس رئیس كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به بخشی از برنامههای حوزه گردشگری در دوران معاصر كشور و بیان ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و طبیعی كلانشهر تهران و تبدیل تهران از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تصریح كرد.
وی با اشاره بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت فاخر، وزین و تاثیر گذار هنر هفتم، اظهار داشت: تعامل سینما با مدیرت شهری كلانشهر تهران برای بیان تصویری ظرفیت ها و جاذبه های متنوع تهران با هدف معرفی این كلانشهر بعنوان مقصد گردشگری ضروری می باشد.
حق شناس با اشاره به اینكه تهران ظرفیت قابل توجهی در جذب توریست دارد، اضافه كرد: ظرفیت ها زمانی به درستی دیده می شود كه مانند دیگر شهرهای كشورمان شیراز و اصفهان كه جایگاه درستی را در زمینه گردشگری كسب كرده اند، بتوانیم تصویر درستی از تهران با كمك و همراهی هنر سینما روایت نماییم.
رئیس كمیسیون فرهنگی اجتماعی با اشاره به اینكه در سال های گذشته تهران بعنوان معبر گردشگری برای گردشگران بوده است، اظهار داشت: باید تلاش نماییم كه شهر تهران را از منظر فرهنگی و اجتماعی به جایگاه درستی برسانیم و به یك مقصد گردشگری تبدیل نماییم.
در آخر مراسم از زنده یاد حمید سهیلی با حضور خانواده ایشان و كارگردانان فیلم ها تقدیر به عمل آمد.
در این مراسم افرادی همچون: محمد جواد حق شناس رئیس كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، مجتبی توسلی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یك، مهران عباسی مدیرعامل موزه سینما، جعفر صانعی مقدم، فرهاد ورهرام، بابك بهداد، هادی آفریده، محسن استادعلی، شهرام میراب اقدم، مهرداد زاهدیان و... حضور داشتند.
1398/07/09
22:55:59
5.0 / 5
4355
تگهای خبر: توریست , جاذبه , جشنواره , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912