فراجا گردشگری
سازمان جهانی گردشگری اعلام كرد

ایران در رتبه دوم سریع ترین رشد گردشگری جهان

ایران در رتبه دوم سریع ترین رشد گردشگری جهان فراجا: طبق گزارش جدید سازمان جهانی گردشگری، ایران با 49 درصد رشد بعد از اكوادور در رتبه دوم سریع ترین كشورها از حیث رشد جذب توریست خارجی قرار گرفت.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، گردشگری ایران كه در سال ۲۰۱۷ میلادی در مجموع از ۴.۸۶۷ میلیون گردشگر خارجی میزبانی كرده بود، در سال ۲۰۱۸ توانست با ۴۹.۹ درصد رشد این رقم را به ۷.۲۹۵ میلیون نفر برساند تا بعد از اكوادور با رشد ۵۱ درصد، سریع ترین رشد را در بین كشورهای جهان در جذب توریست به نام خود ثبت كند.
كشور اكوادور در آمریكای جنوبی در فاصله زمانی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ توانسته شمار گردشگران خودرا از ۱.۶ به ۲.۶ میلیون نفر افزایش دهد.
رشد ۴۹.۹ درصدی جذب توریست بین المللی در ایران در بازه زمانی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ در حالی به ثبت رسیده است كه قبل از آن و در فاصله زمانی ۲۰۱۷-۲۰۱۶ رشد گردشگری ایران منفی ۱.۵ درصد گزارش شده بود.
سازمان جهانی گردشگری از میزان درآمدهای گردشگری ایران در سال ۲۰۱۸ اطلاعاتی نداده است اما برای سال ۲۰۱۷ رقم ۴.۴۰۲ میلیارد دلار را بعنوان درآمد حاصل از جذب توریستهای خارجی در ایران اعلام نموده است.
درآمد گرشگری ایران در سال ۲۰۱۰ میلادی برمبنای اطلاعات موجود در این گزارش ۲.۴۳۸ میلیارد دلار اعلام شده است.
كشورهای مصر (۳۶ درصد)، اوگاندا (۳۱.۹ درصد)، نپال (۲۴ درصد)، اسلوونی (۲۳ درصد)، فلسطین (۲۰.۵ درصد)، ویتنام (۱۹.۹ درصد)، گرجستان (۱۶.۹ درصد)، كره جنوبی (۱۵.۱ درصد) و قطر (۱۹.۴ درصد) به ترتیب در رتبه های بعدی سریع ترین رشد در جذب توریست بین المللی قرار دارند.
منبع:

1398/07/13
14:55:58
5.0 / 5
4153
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912