فراجا گردشگری
وزیر میراث فرهنگی:

سفر اینفلوئنسرهای اینستاگرامی به ایران پروژه میراث فرهنگی است

سفر اینفلوئنسرهای اینستاگرامی به ایران پروژه میراث فرهنگی است به گزارش فراجا وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت:  سفر اینفلوئنسرهای اینستاگرامی به ایران كار خود وزارتخانه است. ما برای امر تبلیغات، مبارزه با ایران هراسی و معرفی چهره واقعی ایران كارهای مختلفی را در زمینه تبلیغات انجام می دهیم. یكی از حوزه ها این است كه چهره های معروف را به ایران بیاوریم تا ایران را از نزدیك به آنها بشناسانیم.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، علی اصغر مونسان امروز در مراسم بهره برداری از فاز دوم و آغاز عملیات اجرایی فاز سوم پروژه بازپیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی، در پاسخ به خبرنگار ایسنا درباب اینكه نظر شما درباب سفر اینفلوئنسرهای اینستاگرامی به ایران و پروژه خانمی كه این كار را انجام می دهند و گردشگران معروف خارجی را به ایران می آورند چیست و آیا از آن حمایت می كنید، اظهار داشت: این پروژه ها كار خود وزارتخانه است كه انجام می دهد. ما برای امر تبلیغات، مبارزه با ایران هراسی و معرفی چهره واقعی ایران كارهای مختلفی را در زمینه تبلیغات انجام می دهیم.
وی افزود: یكی از حوزه ها این است كه چهره های معروف را به ایران بیاوریم، ایران را به آنها بشناسانیم تا از نزدیك فرهنگ غنی، طبیعت زیبا و بناهای تاریخی ما را ببینند. این گروه معرفی خوبی انجام داده، گسترش آن در خارج از كشور زیاد بوده و تصاویر بسیار خوبی را به خارج از كشور ارسال كردند. این قسمتی از برنامه های تبلیغات و معرفی كشور است كه حتما ادامه خواهیم داد.
تقدیر از تلاش شهرداری مشهد در توس
مونسان اظهار نمود: یك سال و نیم گذشته در عید ۹۷، اینجا محوطه ای بود كه مناسب جایگاه حكیم فردوسی نبودو امروز من از تلاش شهرداری و شهردار درباب این پروژه تشكر می كنم.
وی ادامه داد: ما مشاركت كامل خواهیم داشت، مدیركل میراث فرهنگی نیز باید همكاری كامل داشته باشند و كار باید با هماهنگی استاندار صورت گیرد، هرچه استاتدار تصمیم بگیرند مورد تایید ما هست. ما آمادگی داریم كه اگر نقاط اختلافی وجود دارد، به سرعت حل نماییم، نباید مانع اجرای طرح های خوب شهری شد. باید اینجا به محوطه ای خوب در كنار مشهد تبدیل گشته و از این فضا استفاده مطلوب شود.
مونسان درباب سند استراتژیك توس، اشاره كرد: قرار شد پیرو كار خوبی كه شهرداری مشهد انجام داده، طرح جامع ۳۶۰ هكتار را مهیا كرده و ما تایید نماییم تا شهرداری بتواند ادامه دهد.
او همینطور در حاشیه مراسم مرمت و بازسازی برج و باروی دروازه رودبار توس در جمع خبرنگاران، عنوان كرد: مقام معظم رهبری سال ۷۵ بازدیدی از این مجموعه داشته و انتظاراتی داشتند كه بنظر می رسد پس از حدود ۲۲ و ۲۳ سال خیلی از آن انتظارات برآورده نشده است. حالا با اقداماتی كه در حال انجام بوده، انتظارات مقام معظم رهبری راجع به مجموعه توس برآورده خواهد شد.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: این برج و بارو بسیار باارزش بوده و مرمت و بازسازی آن كار سختی است. امید داریم این برج و بارو به صورت كامل در محیط ۳۶۰ هكتار شهر قدیم توس صورت گیرد. با فعالیت هایی كه قرار شد با همكاری شهرداری در داخل این محوطه انجام گیرد، مجموعه توس قطب گردشگری جدی برای كشور و استان خواهد بود. در این فاز كه در محوطه ۳۵۰ متری در حال فعالیت هستند، حدود ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار درنظر گرفته شده كه این پروسه را ادامه خواهیم داد تا به صورت كامل اجرا شود.
وی درباب ثبت جهانی توس، بیان كرد: امیدوارم بتوانیم با فعالیت هایی كه در حال انجام می باشد، پرونده ثبت جهانی توس را آماده نماییم و در اولویت بالاتر به ثبت جهانی برسانیم.
منبع:

1398/07/18
21:35:12
5.0 / 5
4800
تگهای خبر: تبلیغات , سفر , شهر , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912