فراجا گردشگری
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

ایران از نظر فرهنگی و تمدنی سرزمینی چند اقلیمی است

ایران از نظر فرهنگی و تمدنی سرزمینی چند اقلیمی است به گزارش فراجا ایسنا/سمنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تنوع اقوام در ایران بعنوان یك ظرفیت مهم یاد كرد و اظهار داشت: ایران از نظر فرهنگی و تمدنی سرزمینی چند اقلیمی است.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا-سید عباس صالحی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار نمود: همانگونه كه كشورمان از نظر طبیعی كشوری چند اقلیمی و متنوع است، به واسطه تنوع و گوناگونی اقوام ایرانی از نظر فرهنگی و تمدنی نیز كشوری چند اقلیمی و متنوع است.
وی از این تنوع و گونه گونی خرده فرهنگ ها بعنوان یك ظرفیت مهم فرهنگی در امتداد جذب توریستهای خارجی یاد كرد و اضافه كرد: باید این ظرفیت های فرهنگی را هم در حوزه داخلی و هم در حوزه خارجی بیشتر معرفی و عرضه نماییم.
صالحی با اشاره به اینكه سمنان همچون استان هایی است كه از تنوع قومی بالایی برخوردارست اضافه كرد: جشنواره ایل سنگسری یكی از برنامه هایی است كه با هدف معرفی ظرفیت های فرهنگی این منطقه به مخاطبان داخلی و خارجی برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینكه این جشنواره تا قبل از این به صورت محلی و استانی برگزار شده اظهار نمود: ارتقاء این جشنواره به جشنواره ملی با هدف معرفی بیشتر ظرفیت های فرهنگی استان و شناساندن بیشتر ایل سنگسری كه هم از نظر تاریخی و هم از نظر فرهنگی از ظرفیت و پیشنه زیادی برخوردار است، انجام شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اذعان به اینكه جشنواره هایی همچون جشنواره ملی ایل سنگسر می تواند عمق و ژرفای فرهنگی ایرانی ها را نشان دهد اشاره كرد: وزارت فرهنگ و ارشاد هم در حوزه اسنادی و تاریخ شفاهی و هم در حوزه ثبت و ضبط داشته های فرهنگی و تمدنی اقوام تلاش های زیادی در این چند سال انجام داده است.
وی با اشاره به اینكه در حوزه آوایی و موسیقی اقوام فعالیت های گسترده ای در كشور صورت گرفته افزود: جشنواره موسیقی نواحی اقوام با همین نگاه و با هدف عرضه موسیقی اقوام در فضایی روشن از امروز در كرمان شروع می شود. ضمن اینكه در زمینه ثبت آواهای اقوام در این چند سال تلاش های گسترده ای در استان های مختلف صورت گرفته است.
صالحی از عرضه موسیقی اقوام در سطح بین المللی بعنوان یكی از جدی ترین فعالیت های این وزارتخانه نام برد و اظهار داشت: فرهنگ اقوام یكی از متغیرهای جدی ما در عرصه بین المللی است. تلاش می شود كه این ظرفیت ها در چارچوب جشنواره های ملی و بین المللی و یا در چارچوب اعزام گروه های هنری به خارج از كشور بیشتر از پیش معرفی شوند.
وی از وجود حدود 300 پروژه نیمه تمام در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی كشور آگاهی داد و اضافه كرد: حدود 20 تا 30 پروژه از این پروژه ها پیشرفت فیزیكی بالای 70 تا 80 درصد دارد.
وی با اشاره به محدودیت های اعتباری اشاره كرد: با عنایت به مشكلات اعتباری، بودجه های تخصیصی عموما به سمت این پروژه ها سوق داده می شود.
صالحی با اشاره به پروژه تالار بزرگ سمنان اظهار داشت: بااینكه این پروژه هنوز شروع نشده و از سویی اولویت ما در حوزه عمرانی تكمیل پروژه های با پیشرفت فیزیكی بالا است اما با عنایت به نیاز استان سعی كردیم كه اعتباراتی به این پروژه اختصاص پیدا كند و در همین راستا امسال اعتباری برای تكمیل مطالعات پروژه تخصیص یافته و با همكاری استانداری تلاش می نماییم در اعتبارات 99 اعتبار بیشتری به این پروژه اختصاص پیدا كند.1398/08/17
17:18:59
5.0 / 5
4435
تگهای خبر: توریست , جشنواره , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912