فراجا گردشگری

شخصیتی با ارزش های دینی و تكنیك های روان شناسی

شخصیتی با ارزش های دینی و تكنیك های روان شناسی فراجا: برای پاسداشت مكتوب دكتر محمود گلزاری، استاد و روانشناس پیشكسوت در گروه نخبگان خبرآنلاین


با دكتر گلزاری در مسافرت حج تمتع سال 1376 آشنا شدم. ایشان برای برنامه ریزی های فرهنگی حجاج آمده بود و بنده به همراه آقایان دكتر سیدمحمدباقر حجتی و مرحوم دكتر صادق آیینه وند از مراكز علمی مكه و مدینه بازدید و گزارش هایی تهیه می كردیم و همه در مجموعه معاونت تحقیقات بعثه كه ریاست آنرا جناب حجه الاسلام و المسلمین قاضی عسكر بر عهده داشت، به خدمت مشغول بودیم. این آشنایی كه به رفاقت و دوستی انجامید تا امروز ادامه دارد.
دكتر گلزاری به جهت مطالعات دینی و نیز ارتباط با عالمان دین و مراكز و نهادهای حوزوی، آگاهی های دینی بسیار داشته و از تسلط بالایی بر آیات و روایات در زمینه های تربیتی و اخلاقی برخوردارست. بعنوان نمونه می گویم: سلسله نشست های علمی در مدرسه دارالشفا از طرف موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث در سالهای1377و1378 برگزار می شد كه به ده جلسه رسید در آن جلسات مرحوم آیت الله مشكینی، مرحوم علامه عسكری، حضرت آیت الله سبحانی، مرحوم علی اكبر غفاری و تنی چند از شخصیت ها در مباحث در رابطه با حدیث سخنرانی كردند و یكی از جلسات را دكتر گلزاری با عنوان روان شناسی و فقه الحدیث برگزار كرد كه از جلسات موفق آن سلسله بود.
ایشان در راه اندازی گروه روان شناسی و حدیث در موسسه دارالحدیث نیز، سهم وافری داشت.
دریافت من از منهج و روش ایشان آن است كه تلاش می كند ارزش های دینی را با استفاده از تكنیك های روان شناسی عینیت بخشد.
برگزاری جلسات سخنرانی مذهبی در منزل خود در بامداد های جمعه و نیز جلسات دینی برای جوانان را در امتداد همان منش و دغدغه ها تفسیر می كنم.
آرزو می كنم سالیان سال با نشاط و عافیت كامل در راه تحقق اهداف و آرمان هایش موفق باشد.
پاسداشت مكتوب دكتر محمود گلزاری در گروه نخبگان خبرآنلاینمنبع:

1398/08/26
17:13:15
5.0 / 5
4124
تگهای خبر: آنلاین , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912