فراجا گردشگری

اقدامات حفاظتی در هفت اثر تاریخی استان مركزی انجام شد

اقدامات حفاظتی در هفت اثر تاریخی استان مركزی انجام شد به گزارش فراجا ایسنا/مركزی معاون میراث فرهنگی اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مركزی از انجام اقدامات حفاظتی در هفت اثر تاریخی این استان اطلاع داد.


برپایه اعلام اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مركزی، محسن كریمی، با بیان این خبر اضافه كرد: پنج میلیارد ریال اعتبار برای مرمت هفت اثر تاریخی در این استان، در ۲ ماه اخیر هزینه شده است.
او، این بناها و محوطه ها را شامل امامزاده فضل و یحیی محلات، تپه سرسختی شازند، محوطه تاریخی ذلف آباد، مجموعه تاریخی بازار اراك، خانه حاج آقا محسن اراكی و درمانگاه دهنو خنداب عنوان نمود.
كریمی اضافه كرد: سازه های قدیمی به علت مصالحی كه در آنها استفاده شده در معرض خطر هستند و باید تدابیر لازم برای استقامت آنها و كاهش خسارت های ناشی از بارندگی صورت گیرد.
معاون میراث فرهنگی اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مركزی اظهار داشت: با عنایت به اینكه سقف و بام آثار تاریخی در فصل بارش همواره در معرض خطر و صدمه قرار دارد، فعالیتهای حفاظتی در این بخش انجام می شود.
كریمی افزود: با عنایت به تعدد و گستردگی محوطه ها و بناهای تاریخی در استان مركزی و لزوم تخصیص اعتبار كلان برای مرمت آثار بویژه در خارج از شهرها، موارد اضطراری و در خطر تخریب در اولویت حفاظت قرار دارند.
او افزود: در زمان حاضر برخی بناهای تاریخی مانند آب انبارها، كاروانسراها و دیگر ابنیه در خارج از شهرها قرار دارند و متولی خاصی برای نگهداری از این آثار نیست كه برای رفع این مشكل می توان با واگذاری بناهای مذكور به مدت معلوم و بر مبنای قانون به بخش خصوصی، آنها را مرمت و حفاظت كرد.1398/09/16
23:51:12
5.0 / 5
4074
تگهای خبر: اثر تاریخی , بازار , حفاظ , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912