فراجا گردشگری

سفر به سیستان و بلوچستان چه وضعیتی دارد؟

سفر به سیستان و بلوچستان چه وضعیتی دارد؟ به گزارش فراجا هشت ماه پس از طریق اندازی پویش معرفی استان سیستان و بلوچستان، حجم سفر به این منطقه رشد كرد. سفر با خودروی شخصی و اقامت مسافران در بومگردی ها در این مدت شاهد بیشترین رشد بوده است.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری كه این پویش را با عنوان «سیستان را ببینیم، بلوچستان را بشنویم» از اوایل امسال با هدف توسعه گردشگری در استان سیستان و بلوچستان و تغییر ذهنیت نسبت به امنیت این منطقه، راه اندازی نمود، اینك با انتشار گزارشی از میزان رشد سفر و اقامت گردشگران در این منطقه اطلاع داده است.
سفر با خودروی شخصی به استان سیستان و بلوچستان بیشترین رشد را در این هشت ماه تجربه كرده است كه احیانا از هزینه بالای حمل و نقل عمومی بخصوص هواپیما و البته نوع سبك سفرهای خانوادگی ایرانیان ناشی می شود. طبق گزارشی كه دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری داده در این هشت ماه ۹۴۲ هزار و ۷۳۲ خودروی شخصی به این استان وارد شده كه در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل تعداد آنها ۱۸.۸۲ درصد رشد كرده است.
سفر اتوبوسی با جابه جایی ۹۸۷ هزار و ۶۶۵ نفر در هشت ماه اول سال هم ۱۴ درصد رشد را شاهد بوده است. سال پیش ۶۹۱ هزار و ۱۸۵ نفر با اتوبوس و از طریق زمینی به این استان سفر كردند. پس از خودرو های شخصی، اتوبوس های مسافربری به نسبت دیگر وسایل نقلیه، بیشترین مصرف را برای سفر به این استان داشته است كه احیانا به خاطر هزینه مقرون به صرفه آن در مقایسه با هواپیما و مدت زمان كمتری كه در قیاس با قطار صرف می كند، است.
در این هشت ماه ۱۰۴ هزار و ۱۳۵ نفر با قطار به این استان سفر كردند كه آمار آن در مقایسه با هشت ماه سال ۹۷ بیشتر از ۳.۳۰ درصد رشد داشته است. با وجود مقرون به صرفه بودن این وسیله نقلیه اما محدودیت خطوط ریلی در سیستان و بلوچستان، استفاده از قطارهای بی كیفیت و نامناسب و مسیر طولانی آن سبب شده این وسیله كمتر مورد توجه باشد. درحال حاضر تنها مسیر ریلی موجود در این استان بین تهران ـ بم ـ زاهدان برقرار است.
در هشت ماه نخست امسال ۱۴۱۳پرواز ورودی به این استان ثبت شده كه در مقایسه با سال قبل حدود ۳ درصد رشد داشته است، همینطور ۱۴۶ هزار و ۳۲۳ نفر به سیستان و بلوچستان سفر هوایی داشته اند كه این آمار نسبت به سال قبل ۴.۶۷ درصد رشد كرده است.
میزان اقامت مسافران در هتل های استان سیستان و بلوچستان هم این مدت ۳۱ هزار و ۶۷۷ نفر بوده كه ۱۲.۴۲ درصد رشد كرده است. آمارها نشان داده است بیشترین اقامت مسافران در بومگردی ها بوده كه عدد آن امسال به ۷۳۵۶ نفر رسیده و حدود ۴۰ درصد رشد كرده است. استان سیستان و بلوچستان هتل های محدودی دارد كه با عنایت به اقلیم و گردشگر فصلی آن، سیاستش را بر توسعه بومگردی متمركز كرده است.


در این آمارگیری اقامت در مدرسه ها، كمپ ها، خانه مسافرها و خانه های شخصی مورد سنجش قرار نگرفته است.1398/10/01
11:31:33
5.0 / 5
4023
تگهای خبر: اقامت , بازار , پرواز , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912