فراجا گردشگری
به دنبال تهدید ترامپ انجام شد؛

درخواست جامعه دیرینه شناسی ایران از مؤسسه های دانشگاهی دنیا

درخواست جامعه دیرینه شناسی ایران از مؤسسه های دانشگاهی دنیا فراجا: «ˮجامعه دیرینه شناسی ایرانˮ خواستار موضع گیری و واكنش صریح و سریع جامعه جهانی بویژه سازمان های حافظ میراث جهانی، یونسكو و تمام مؤسسه های دانشگاهی در سرتاسر جهان در مقابل تهدید آمریكا شد.»


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، جامعه دیرینه شناسی ایران در اطلاعیه ای كه به تهدید مراكز فرهنگی ایران توسط رئیس جمهور امریكا اشاره دارد، از موسسات دانشگاهی سراسر دنیا خواست تا نسبت به تهدید رئیس جمهور امریكا واكنش نشان دهند. این نهاد دانشگاهی؛ نسخه انگلیسی این بیانیه را در صفحه توییتر نهاد بین المللی «Blue Shield » (سپر آبی) نیز قرار داد.
در این بیانیه آمده است: «تهدیدهای اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا در خصوص هدف گرفتن ۵۲ مكان مهم - ازجمله مكان های فرهنگی- در ایران، بهت آور و در عین حال شنیع است. ایران یكی از كانون های مهم فرهنگی و تمدنی بشری است و تهدید میراث فرهنگی ایران با ۲۲ اثر ثبت شده در لیست میراث جهانی خارج از مقررات پذیرفته شده بین المللی و بدعتی شوم است. جنگ و تخاصم طی یك سده ی گذشته در آسیای غربی لطمه های جبران ناپذیری به میراث بشری وارد كرده است.
تهدید به هدف قرار دادن مراكز فرهنگی نقض آشكار همه ی پروتكل های پذیرفته شده بین المللی- ازجمله پروتكل های الحاقی ۱۹۷۷ بعنوان كنوانسیون ژنو و همین طور معاهده ۱۹۵۴ لاهه در مورد حفاظت از آثار فرهنگی به هنگام مخاصمات مسلحانه است.
ایالات متحده آمریكا هر دو سند حقوقی بین المللی را پذیرفته و امضا نموده است. «جامعه ی دیرینه شناسی ایران» ضمن اعلام بیزاری از نفس جنگ، تهدید به نقض كنوانسیون های جهانی در ارتباط با عدم تعرض به میراث فرهنگی كشورها را محكوم می كند.
«جامعه دیرینه شناسی ایران» مصرانه خواستار موضع گیری و واكنش صریح و سریع جامعه جهانی به خصوص سازمان های حافظ میراث جهانی، یونسكو و تمام موسسات دانشگاهی در سرتاسر جهان در مقابل چنین تهدیداتی است.»
منبع:

1398/10/18
14:41:05
5.0 / 5
4182
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912