فراجا گردشگری

شاهكاری كه در كلیسا پنهان شده بود

شاهكاری كه در كلیسا پنهان شده بود فراجا: كارشناسان در «وین» اثر هنری را در یكی از كلیساهای محلی كشف كرده اند كه مدعی هستند به «آلبرشت دورر» ـ هنرمند چیره دست آلمانی ـ متعلق می باشد.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت نیوز، كارشناسان معتقدند نقاشی دیواری جدیدی كه در كلیسای جامع «سنت اشتفان» كشف كرده اند به «آلبرشت دورر» نقاش مشهور آلمانی متعلق می باشد.
این اثر هنری كه برای قرن های متوالی زیر لایه ای از گرد و غبار مدفون شده بود، در جریان روند بازسازی این كلیسای «گوتیك» كه در سال های ۱۱۳۷ تا ۱۱۶۰ ساخته شده است، كشف شد.
كارشناسان در ماه نوامبر، یعنی دو هفته پس از آن كه این اثر هنری در قسمتی از كلیسا كه حالا بعنوان فروشگاه مورد استفاده قرار می گیرد پیدا شد، روند تحقیقات خودرا آغاز كردند.
كارشناسان معتقدند شواهد موجود در نقاشی با خاصیت های بارز آثار «دورر» مطابقت دارد.
یكی از فرضیه ها آن است كه « دورر» این نقاشی را به دستور امیر «ماكسیمیلیان یكم، امیر مقدس روم» نقاشی كرده است. بنظر می رسد « دورر» تصویر دو قدیسه زن را نقاشی كرده باشد، اما آنرا به انتها نرسانده است.
حالا این كلیسا برنامه مرمت مفصلی را برای این اثر هنری ترتیب داده و بخش هایی از آنرا بعنوان نمونه برای انجام بررسی های شیمیایی ارسال كرده است.
منبع:

1398/10/23
22:05:40
5.0 / 5
4508
تگهای خبر: فروشگاه , مرمت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912