فراجا گردشگری

محوطه باستانی 9 هزار ساله در مسیری پر از نخاله!

محوطه باستانی 9 هزار ساله در مسیری پر از نخاله! به گزارش فراجا ایسنا/البرز معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز با اشاره به اینكه اتوبان تهران- كرج- قزوین پرتردد محور كشور اما در كنار آن نازیباترین محور كشور است، اظهار داشت: باید جداره های راه، رسیدگی به فضای سبز، ترمیم آسفالت در این محور صورت گیرد، نباید شاهد انباشت زباله در حاشیه آن باشیم.علی درویش پور روز سه شنبه ۱۵ بهمن در اولین جلسه ستاد خدمات سفر استان ویژه استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی اظهار نمود: اگر به دنبال توسعه، عمران و آبادی در البرز هستیم باید جامع محور باشیم و در تمامی عرصه ها و حوزه ها كار نماییم.

به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اهمیت توجه به كاروان های راهیان نور در ذیل خدمات سفر افزود: پیام این كاروان پیوند میان دو نسل مجاهد و مدافع است.

وی توضیح داد: امروز مردم در مناطق عملیاتی اردوهای راهیان نور بعنوان مكان های زیارتی حضور می یابند و انتظار داریم در اعزام كاروان راهیان نور تمامی دستگاه ها به تكالیف خود عمل كنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به اینكه ظرفیت البرز در گردشگری بسیار بالا است اما آن طور كه باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته اضافه كرد: در فرودین ماه سال جاری باوجود وجود بارندگی ها و تاكیدات بر لغو سفرها حدود ۳۶ میلیون تردد ثبت شده در محورهای مواصلاتی البرز داشتیم اما استان البرز سهم خوبی از حضور این مسافران نداشت، باید ۱۰درصد این تردد آنها را بتوانیم در البرز ماندگار نماییم.

درویش پور با اشاره به اهمیت فعالیت نهادهای ذیل خدمات سفر همچون راهداری ها، شهرداری ها، بهداشت و درمان برای سفرهای ایمن، خاطره انگیز و ایمن اظهار داشت: باید برنامه ای خاص و مضاعف برای ایام نوروز و تابستان ویژه حضور مسافران و گردشگران داشته باشیم.

وی با این توضیح كه محوطه ازبكی ظرفیت گردشگری عالی برای البرز است، عنوان كرد: اما مسیر عبوری برای دسترسی به آن پر از نخاله های ساختمانی است، چه انتظاری داریم كه توریست در آنجا حضور یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به اینكه شهرداری كرج باید در ورودی شهر همچون میدان حافظ طراحی های خاص داشته باشد، اظهار داشت: در البرز مسافران عبوری تنها مساله ترافیك را می بینند، باید در ستاد خدمات سفر هر كدام از شهرستان ها پلان تعریف شده ای داشته باشند تا خدمات ویژه مسافران افزایش یابد.

وی اشاره كرد: حوزه گردشگری احتیاج به عرضه خدمات درجه یك در حد جهانی دارد، در صفحه تبلیغات بیلبوردهای بین راهی باید برای معرفی ظرفیت های گردشگری البرز كار كرد، بحث سرویس دهی در واحدهای بین راهی مهم می باشد.

درویش پور با تاكید بر اینكه اقتصاد مقاومتی تقویت گردشگری در داخل مرزهای كشور است، توضیح داد: برای برگزاری جشن نوروز ملل در ۹ اسفندماه سال جاری برنامه ریزی می نماییم.

وی در بخش دیگری با اشاره به اینكه اتوبان تهران- كرج- قزوین پرتردد محور كشور اما در كنار آن نازیباترین محور كشور است، اظهار داشت: باید جداره های راه، رسیدگی به فضای سبز، ترمیم آسفالت در این محور صورت گیرد، نباید شاهد انباشت زباله در حاشیه آن باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به اینكه دسترسی های محور تهران- كرج- قزوین ناایمن است، عنوان كرد: باید از گرمدره تا هشتگرد به معنای واقعی كمربند سبز ایجاد نماییم تا دالان عبوری زیبا برای مسافران باشد، از سویی طرح تعریض نقاط مختلف این اتوبان باید توسط راهداری البرز تا آخر سال جاری به پایان برسد.
1398/11/16
14:57:26
5.0 / 5
4029
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912