فراجا گردشگری
لاریجانی خبر داد؛

تقویم رویدادهای گردشگری ۲۰۲۰ سازمان اكو اعلام گردید

تقویم رویدادهای گردشگری ۲۰۲۰ سازمان اكو اعلام گردید به گزارش فراجا مدیركل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: تقویم رویدادهای گردشگری ۲۰۲۰ سازمان اكو اعلام گردید كه به باعث آن، ایران چهار برنامه مصوب شورای برنامه ریزی اكو را برگزار می نماید.به گزارش فراجا به نقل از مهر، محمد ابراهیم لاریجانی مدیركل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: پیرو برگزاری سی امین اجلاس شورای برنامه ریزی منطقه ای سازمان همكاریهای اقتصادی (ECO-RPC) در تاریخ ۲۴ تا ۲۷ دی در تهران و حضور دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری در این رویداد، مصوبات بخش گردشگری و تقویم كلی رویدادهای ۲۰۲۰ سازمان مذكور اعلام گردید.
وی اضافه كرد: بر مبنای مصوبه مذكور معاونت گردشگری متولی برگزاری ۴ رویداد شامل: «ششمین جشنواره بین المللی غذای اكو - جاده ابریشم» در تاریخ ۹-۷ خرداد ۹۹، «كارگاه آموزشی آشپزی» در تاریخ ۹-۷ خرداد ۹۹، «مجمع رؤسای انجمن ها، اتحادیه ها و سایر ذینفعان گردشگری اكو» ۱۱-۹ تیر ۹۹ و «سومین كنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت اكو» هم در سال پیش رو، خواهد بود.
مدیركل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی در ادامه اظهار داشت: هم اكنون نشست های هماهنگی با مجری رویدادهای مذكور و تعیین ریز برنامه ها و سایر ذینفعان شروع شده است. بر این اساس برگزاری «ششمین جشنواره بین المللی غذای جاده ابریشم اكو» و هم «نشست و كارگاه آشپزی» در حاشیه آن به اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، «مجمع رؤسای انجمن ها، اتحادیه ها و سایر ذینفعان گردشگری اكو به شركت «مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی» و هم برگزاری «سومین كنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت اكو» به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران سپرده شده و تعاملات مورد نظر به منظور بهره مندی حداكثری از برنامه های پیش رو در دستور كار قرار گرفته است.
لاریجانی اظهار داشت: در بیست ونهمین نشست شورای برنامه ریزی اكو در آذرماه سال ۱۳۹۷ مبحث انتخاب پایتخت گردشگری كشورهای عضو اكو از جانب ایران پیشنهاد شده و بعد از عرضه گزارش توجیهی و مكانیزم انتخاب پایتخت از میان شهرهای كشورهای عضو اكو، مبحث در نشست وزرای گردشگری اكو در شهر خجند تاجیكستان در تاریخ ۱۲-۱۱ مهرماه ۱۳۹۸ مطرح و از جانب وزرای گردشگری كشورهای عضو مورد تأیید و استقبال قرارگرفته است. در این جلسه همچنین، شهرهای ساری و اردبیل بعنوان پایتخت گردشگری كشورهای عضو اكو در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ انتخاب گردیده است. در همین راستا، جمهوری اسلامی ایران همینطور میزبانی پنجمین نشست وزرای گردشگری و هفتمین نشست كارشناسان ارشد اكو را در سال ۲۰۲۲ همزمانی با برگزاری رویداد ساری ۲۰۲۲ میزبانی خواهد نمود.
وی در ادامه اظهار داشت: شورای برنامه ریزی منطقه ای از اركان اصلی سازمان همكاری اقتصادی اكو به شمار می آید كه حداقل یك مرتبه در سال و پیش از اجلاس سالانه شورای وزیران تشكیل جلسه می دهد. این شورای برنامه ریزی منطقه ای، سیاست ها و راهبردهای پایه و برنامه های اكو را برپایه رهنمودهای شورای وزیران تدوین می كند.
تنظیم تقویم سالانه اكو برای تصویب در شورای وزیران، بررسی فعالیتهای اقتصادی دبیرخانه اكو، تهیه گزارش اقتصادی سالانه اكو، بررسی پیشرفت اجرای برنامه ها و پروژه های سازمان به صورت سالانه و بررسی اولویت های راهبرد همكاری اقتصادی به صورت هر دو سال یكبار از وظایف دیگر این شوراست.

1398/11/16
23:26:15
5.0 / 5
4495
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912