فراجا گردشگری
براتی اعلام كرد؛

امسال ۳۷میلیون زائر ایرانی به مشهد رفته اند

امسال ۳۷میلیون زائر ایرانی به مشهد رفته اند به گزارش فراجا معاون هماهنگی امور زوار استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: در 10 ماهه اول امسال، 37 میلیون زائر وارد شهر مقدس مشهد شده اند و میزبان 4 میلیون زائر غیرایرانی هم بوده ایم.به گزارش فراجا به نقل از مهر، «چهل و ششمین نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر» با حضور نمایندگان دستگاه های در رابطه با موضوع سفر، قبل از ظهر روز یكشنبه (۲۰ بهمن ماه) در سالن گلزار هتل لاله اجرا شد.
محمدصادق براتی معاون هماهنگی امور زوار استانداری خراسان رضوی در این برنامه اظهار داشت: طی ۱۰ ماهه اول امسال حدود ۳۷ میلیون زائر وارد شهر مقدس مشهد شده اند كه از این تعداد، ۸ میلیون نفر بوسیله خطوط جاده ای، ۶ میلیون نفر بوسیله ریلی، ۳ میلیون و ۸۰۰هزار نفر بوسیله فرودگاه شهید هاشمی نژاد و ۱۸ میلیون نفر نیز با خودرو های شخصی به این شهر سفر كرده و حدود ۴ میلیون زائر غیرایرانی در این مدت حضور داشته اند.
وی اضافه كرد: ما در استان خراسان رضوی ۱۴ كمیته زیر مجموعه ستاد هماهنگی خدمات سفر تشكیل داده ایم. یكی از برنامه های كمیته حمل و نقل این ستاد، فروش بلیت اتوبوس ها به صورت اینترنتی بوده است. یكی از مسائلی كه ما در شهر مقدس داریم، بحران هایی است كه در مسیرها به وجود می آید؛ بویژه در روزهای نوروز. ستاد مدیریت بحران به این موضوعات ورود می كند ولی در سطح عالی نخواهد بود. همین طور كمبود یگان خودرو و آمبولانس برای نیروهای امداد و نجات كاملاً محسوس است. خدمات اورژانس هوایی نیز چندان خوب نیست هر چند كه ما یكی، دو اورژانس هوایی نیز داریم.
معاون هماهنگی امور زوار استانداری خراسان رضوی در ادامه اظهار داشت: زائرسراهای ارزان قیمتی در شهر مشهد به وجود آمده كه مخاطبان خاص و از شبی ۱۰هزار تومان به بالا نرخ دارند. در حوزه «خانه مسافرهای غیرمجاز» نیز ورود كرده ایم و با همكاری دستگاه های مربوطه ۱۶۰۰ خانه مسافر شناسایی شده است. از سال قبل باتوجه به تأكیدات ستاد هماهنگی سفر، مدارسی كه برای اقامت در نظر گرفته شده اند، تنها به فرهنگیان و خانواده آنها خدمات ارائه می دهد. «رادیو زیارت» نیز در شهر مقدس راه اندازی شده ولی فقط در مراكز استانها قابل دسترسی است.
براتی همین طور درباره برگزاری طرح نوروزگاه ها در استان خراسان رضوی اظهار داشت: سال قبل «جشن نوروزگاه» با همكاری كشور تركمنستان در خاك آن كشور انجام شد ولی امسال ما میزبان این برنامه هستیم و از مقامات تركمنستان و كشورهای همجوار برای این مساله دعوت شده تا بتوانیم «جشن نوروزگاه» را در سال ۹۹ و در مرز باج گیران و لطف آباد برگزار نماییم.


منبع:

1398/11/21
15:40:09
5.0 / 5
4092
تگهای خبر: اقامت , خدمات , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912