فراجا گردشگری
شمسا اعلام كرد:

توقف سفر زمینی به عراق تا ۲۰ اسفند

توقف سفر زمینی به عراق تا ۲۰ اسفند به گزارش فراجا اعزام كاروان های زیارتی ایران به عراق به مدت دوهفته متوقف گردید. تكلیف اعزام های هوایی زائرین به این كشور تا ۴۸ ساعت آینده مشخص می شود.


عراق به دنبال سرایت ویروس كرونا در ایران، مرزهای زمینی خویش را از روز پنجشنبه (اول اسفندماه) بست و برنامه پروازی به مقصد ایران را متوقف كرد و از شهروندان خود خواست كه ایران را ترك كنند. دو كشور نخست توافق كردند اعزام كاروان های زیارتی تا روز یكشنبه، چهارم اسفند ماه متوقف شود كه بعد از برگزاری نشست مشترك توافق شد، توقف سفرهای زمینی تا ۲۰ اسفندماه ادامه داشته باشد.
مصطفی قاسمی ـ مدیرعامل شمسا (شركت مركزی دفاتر خدمات زیارتی سراسری ایران و تنها مجری سفرهای عتبات تحت نظارت سازمان حج و زیارت) ـ به ایسنا اظهار داشت: بعد از آن كه عراق مرزهای زمینی مشترك با ایران را بست، اعزام كاروان های زیارتی به عتبات عالیات متوقف گردید. سفر زمینی زائرین ایرانی به دنبال تحولات داخلی عراق تا یك هفته پیش متوقف شده بود. این اعزام ها تازه از سر گرفته شده بود.
وی درباره وضعیت اعزام های هوایی، توضیح داد: عراق پروازها را هم متوقف كرده اما درباره ادامه این روند مقرر است تا ۴۸ ساعت اعلام وضعیت كند. فعلا اعزام هوایی كاروان های زیارتی متوقف است.
قاسمی با اشاره به برخی از زائرین ایرانی كه همچنان در عراق حضور دارند، اظهار نمود: آخرین گروه از زائرین ایرانی تا روز پنجشنبه (۸ اسفندماه) به كشور بازخواهند گشت و مشكلی در این حوزه وجود ندارد و آماده خدمات رسانی به آنها در خاك ایران هستیم.
امروز دولت عراق هم از شناسایی اولین فرد مبتلا به ویروس كرونا در این كشور اطلاع داد.1398/12/05
23:35:52
5.0 / 5
3806
تگهای خبر: پرواز , خدمات , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912