فراجا گردشگری

توسعه مقاصد گردشگری موجب توسعه پایدار در كشور می شود

توسعه مقاصد گردشگری موجب توسعه پایدار در كشور می شود فراجا: كشور اتیوپی در نظر دارد تا با توسعه مقاصد گردشگری موجب توسعه پایدار در این كشور شود.به گزارش فراجا به نقل از مهر، اتیوپی دارای غنی ترین تنوع زیستی، چشم انداز بی نظیر، جنگل های درجه یک، قله های پوشیده از برف و بیابان های خشک است. گیاهان متنوع، گسترده ترین مجراهای جهان را همراه با ترکیبی متنوع از جنگل، دشت ساوانا، بیابان و زراعت را در بر می گیرد.
این کشور بعنوان کشوری با چنین زیستگاه های گسترده، گونه های بسیاری دارد که در هیچ جای دیگر کره زمین یافت نمی شوند و این وضعیت نیاز توجه بیشتر به این مناطق را به خود جذب می کند.
این کشور می تواند روی جاذبه های گردشگری طبیعی، فرهنگی و تاریخی خود حساب کند، همچون خیلی از میراث ثبت شده در یونسکو که موجب هجوم گردشگران از نقاط دور و نزدیک به آن شده است. اتیوپی بعنوان سرزمینی که بشر، قهوه و نیل آبی در آن ریشه می گیرد، همیشه مقصد جذابی برای گردشگران بوده است.
در حال حاضر این کشور با هدف پیشبرد مکان های جذب توریست خود و همین طور توسعه گردشگری شهری، با تدبیر مجموعه ای از ابتکارات در جهت ارتقا مناطق و در نتیجه حفظ اشتغال و رشد اقتصادی منطقه، مجدانه در تلاش است.
نوسازی پروژه های انتوتو، پارک های یونیتی و رودخانه آدیس آبابا بهترین شاخص دراین زمینه هستند.
ابتکار نوسازی و توسعه جدا از ارتقا مکان های جذب و افزایش ورود گردشگران، می تواند برای خیلی از شهروندان شغل ایجاد کند و رشد اقتصادی را حفظ کند. علاوه بر این، طرحی مانند پروژه رودخانه آدیس آبابا، روایت های مطرح شده درباب آدیس آبابا را تغییر می دهد و آنرا بعنوان یک سایت گردشگری شهری مطرح کرده و زندگی ساکنان آنرا دگرگون می کند.
به همین ترتیب پروژه دیگر، پارک وحدت، واقع در محوطه کاخ ملی و زیبا با یک منطقه سبز وسیع، همچون یک باغ گیاه شناسی، یک باغ وحش که در آن ۳۰۰ حیوان منحصر به فرد و ۴۶ گونه گیاهی خاص نگهداری می شود، زیبایی دیگری نیز به شهر می بخشد.
به گفته دفتر نخست وزیر، این پارک ها از نظر تسهیل خدمات و تغییر شکل و ظاهر پایتخت آدیس آبابا از اهمیت بیشتری برخوردار می باشند. برای رسیدن به یک نقطه اوج در رسیدن به یک نتیجه مثبت مطلوب، باید نگاه جسورانه داشته باشیم.
این گزارش توسط رایزنی فرهنگی کشورمان در اتیوپی نوشته و در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفته است.


منبع:

1399/07/16
14:27:21
5.0 / 5
1092
تگهای خبر: توریست , جاذبه , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912