فراجا گردشگری

تداوم چراغ خاموش افزایش نرخ بلیط هواپیما

تداوم چراغ خاموش افزایش نرخ بلیط هواپیما به گزارش فراجا یزد نائب رئیس دفاتر خدمات مسافرتی استان یزد اجرایی نشدن مصوبات ستاد ملی كرونا در مورد پشتیبانی از گردشگری را مغایر با سخنان مقام معظم رهبری دانست و در مورد تداوم چراغ خاموش افزایش نرخ بلیط ها اظهار داشت: این مساله ضربه مستقیم به صنعت توریسم است و باید سریعا برای آن راهكاری پیدا شود.


«مهدی رجایی فرد» در گفتگو با خبرنگار ایسنا، در مورد بخشنامه های حمایتی دولت و مصوبات ستاد ملی کرونا خاطرنشان کرد: تابحال هیچ کدام از این مصوبات و بخشنامه ها در این رابطه اجرایی نشده و ما ناچار به تأمین این هزینه ها هستیم.
وی ادامه داد: متاسفانه مالیات، هزینه های تأمین اجتماعی، هزنیه های انرژی و سایر مسائل در ارتباط با مصوبات هیچ کدام با در نظر گرفتن مصوبات حمایتی، اعمال نشده و بعضاً به دنبال جریمه های خود هم در قبال پرداختن نکردن بموقع آنها هستیم.
رجایی فر با تکیه بر این که طبق بیان مقام معظم رهبری دستورات ستاد مقابله با کرونا، دستورات اجرایی می باشد، اظهار داشت: بنا بر سخنان رهبر معظم کشورمان، احتیاج به گرفتن مجوز از هیچکدام از ارگان ها و قوه ی مجریه برای اجرایی شدن مصوبات ستاد کرونا نیست اما متاسفانه با این وجود هنوز شاهد همراهی و همدلی در این خصوص نیستیم.
تداوم تخلف افزایش ۱۱۵ درصدی نرخ بلیط هواپیما
این مسئول از گران شدن نرخ بلیط هواپیما بعنوان معضلی برای دفاتر خدمات مسافرتی یاد و اظهار نمود: متاسفانه هر چند در این حوزه وزیر راه و شهرسازی هم شخصاً ورود و مخالفت کردند اما همچنان شرکتهای هواپیمایی در اغلب مسیرهای داخلی برخلاف دستور وزیر راه، قیمت خدمات خویش را به میزان زیادی افزایش داده‎اند.
وی با بیان این که شرکتهای هواپیمایی در بخش هایی هم افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی را کف نرخ اعلام نموده اند، اظهار داشت: با این احتساب، نرخ های بلیط هواپیما به میزان قابل توجهی افزایش یافته که در شرایط کنونی کشور این افزایش قیمت مورد پذیرش مسافران نیست.
وی ادامه داد: متاسفانه مساله در نظر گرفتن کف قیمت ها برای افزایش قیمت منجر به افزایش نامناسب و بسیار زیادی در حوزه نرخ گذاری بلیط هواپیما شده به صورتی که در دو ماه گذشته نرخ بلیط هوایی مسیر یزد – تهران با افزایش ۱۱۵ درصدی از ۱۸۰ هزار تومان به ۴۶۰ هزار تومان رسیده است.
وی نسبت به پیش برد سیاست گذاری های کلی هواپیمایی کشور و زارت راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: البته باید برای جبران هزینه های ایرلاین ها اقدام گردد اما نباید مردم با تحمیل هزینه های بالاتر، راهکار جبران هزینه های ایرلاین ها باشند در حالیکه دولت می تواند با سوبسیدهایی، این هزینه ها را جبران کند.
اعلام تعطیلی رسمی ۳۰ دفتر خدمات مسافرتی در یزد
رجایی فر با بیان این که سفر بسیار کاهش یافته است، اظهار داشت: مردم دیگر رغبتی به مسافرت ندارند و عملاً دفاتر خدمات مسافرتی با وجود تحمیل هزینه های زیاد، روبه تعطیلی هستند و وضعیت نامطلوبی دارند.
وی از تعطیلی ۳۰ دفتر از ۱۰۴ دفتر خدمات مسافرتی یزد اطلاع داد و اظهار داشت: این تعداد از دفاتر خدمات مسافرتی در مدت شیوع ویروس کرونا، تعطیلی رسمی خویش را به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام نموده و به مرخصی یک ساله رفته لند.
این مسئول نسبت به تداوم این وضعیت و اینده دفاتر خدمات مسافرتی ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: اگر اوضاع فعلی همچنان به خصوص در مورد افزایش نرخ بلیط های هواپیما تداوم یابد، آژانس ها برای برخورد با این مساله اقدام می کنند.
وی با تکیه بر این که افزایش نرخ بلیط بنا بر دستور وزیر راه و شهرسازی لغو اما این تخلف همچنان در حوزه پرواز وجود دارد، اظهار داشت: بنابر اعلام وزیر راه و شهرسازی افزایش قیمت بلیط لغو شده اما تداوم این افزایش قیمت و تخلف مذکور پای دفاتر خدمات مسافرتی و چارترکننده ها نوشته می‎شود، در صورتیکه این مساله حقیقت ندارد چون که چارترکننده نرخ اعلام شده ایرلاین دولتی را اعمال می کند.
نائب رئیس دفاتر خدمات مسافرتی با بیان این که شرکتهای هواپیمایی از اول آبان موظف به رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیما و عرضه بلیط براین اساس هستند، اظهار داشت: این ۴۰ درصد ضرر ناشی از سیاست گذاری های دولت می باشد و در حالیکه از جانب مسؤلان دولتی لغو شده ولی باز هم گران فروشی بلیط ها تداوم دارد و نباید در این فصل کم توریست شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.
رجایی فرد از تداوم افزایش چراغ خاموش قیمت بلیط ها ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: این مساله ضربه مستقیم به صنعت توریسم است و باید هر چه زودتر جلسه مشترکی درخلال مسؤلان ارشد کشور در اینباره برگزار و راهکار موثری برای رفع ان پیدا شود.
منبع:

1399/08/16
13:21:28
5.0 / 5
1166
تگهای خبر: پرواز , توریست , توریسم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912