فراجا گردشگری

رونمایی از پارک دیرینه شناسی جدید در عراق

رونمایی از پارک دیرینه شناسی جدید در عراق فراجا: مقامات عراق از یک پارک دیرینه شناسی شامل حکاکی های تاریخی آشوری رونمایی کردند.


به گزارش فراجا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقام های عراقی از یک پارک باستان شناسی، شامل حکاکی های دو هزار و ۷۰۰ ساله متعلق به دوران حکومت آشوری ها رونمایی کردند.
در این پارک باستان شناسی، ۱۳ سنگ برجسته روی دیواره کانال آبیاری به طول ۱۰ کیلومتر در شمال عراق حکاکی شده اند و تصاویری از ستایش ایزدان توسط پادشاهان را به تصویر کشیده اند.
هر یک از این حکاکی ها در بخش هایی به عرض ۵ متر و ارتفاع دو متر خلق شده اند و به دوران حکومت «سارگون دوم» (به سال ۷۲۱ تا ۷۰۵ قبل از میلاد) و پسرانش متعلق می باشد.
باستان شناسان امیدوارند با ادامه کاوش ها، سنگ برجسته های مشابه بیشتری کشف شود.
این پارک دیرینه شناسی که با نام «فائده» شناخته می شود، اولین مورد از پنج پارک دیرینه شناسی است که مسؤولان شمال عراق امیدوارند در آینده بتوانند آنها را نیز رونمایی کنند. این پارک های دیرینه شناسی درحقیقت قسمتی از پروژه ای است که با هدف جذب توریست و ایجاد منبع درآمد شروع شده است.
این سنگ برجسته ها در طول جستجوهای دیرینه شناسی چند سال اخیر کشف شده اند. عراق مهد تعدادی از اولین شهرهای جهان شمرده می شود. این کشور علاوه بر آشوری ها، محل زندگی سومری ها و تمدن بابل نیز بوده است، اما در سالهای اخیر به مکان محبوبی برای قاچاقچیان آثار تاریخی تبدیل گشته است.منبع:

1401/07/27
10:06:16
0.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912