فراجا گردشگری
معاون رییس جمهور خبر داد:

اظهار علاقه پادشاه اسپانیا برای سفر به ایران

اظهار علاقه پادشاه اسپانیا برای سفر به ایران فراجا: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درحالی از اظهار علاقه مندی پادشاه اسپانیا برای سفر به ایران آگاهی داد كه مقرر است بزودی نمایشگاه «ایران؛ مهد تمدن» در این كشور برپا شود.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، سی ونهمین دوره نمایشگاه «فیتور» با رقابت ۱۶۵ كشور جهان درحالی شروع به كار كرد كه همانند دوره های پیشین روبان آنرا بدست پادشاه و ملكه اسپانیا با همراهی دبیركل سازمان جهانی جهانگردی بریده شد. اسپانیا در سال ۲۰۱۸ با ۸۲ میلیون و ۶۰۰ هزار گردشگری خارجی و كسب درآمدی نزدیك به ۹۰ میلیارد یورو یكی از دو قدرت بزرگ صنعت گردشگری در جهان شناخته می شود.
نمایشگاه گردشگری این كشور هر سال در واپسین روزهای ماه ژانویه در شهر مادرید، مقر سازمان جهانی جهانگردی برگزار می گردد و به واسطه آن كه پایگاهی مهم برای كشورهای آمریكای لاتین است، اهمیت و مخاطبان زیادی دارد. در سال ۲۰۱۸ ۱۰ هزار و ۱۹۰ شركت از ۱۶۵ كشور در این نمایشگاه شركت كردند و ۷ هزار و ۸۵۶ خبرنگار از سراسر جهان این رویداد مهم گردشگری را پوشش دادند. امسال باز فیتور با ۱۰ هزار و ۴۸۵ شركت برگزار شده كه ایران با وجود كمبود اعتبار در بخش نمایشگاه های بین المللی تحت تاثیر اختلاف نرخ ارز در ماه های گذشته، با ۳۱ توراپراتور در آن حضور داشته است.


جایگاه مهم این نمایشگاه سبب شده هر سال وزرای گردشگری و شخصیت های بانفوذ در آن حضور داشته باشند. علی اصغر مونسان باز امسال در محل غرفه ایران در فیتور حضور داشت و در جریان بازدید پادشاه و ملكه اسپانیا از آنها برای سفر به ایران دعوت كرد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به مكالمه كوتاهی كه با فلیپ ششم داشت، اظهار داشت: «در این بازدید پیشنهاد كردم به همراه همسرشان در سفری شخصی و غیر رسمی به ایران از جاذبه های گردشگری كشورمان بازدید كنند كه او باز برای سفر به ایران اظهار علاقه مندی و ابراز امیدواری كرد كه به ایران سفر كند. »
وی در گفت و گو با تلویزیون ملی اسپانیا از مردم این كشور و رسانه های آن دعوت كرد با سفر به ایران از نزدیك جاذبه های گردشگری و مردم خوب ایران را ببینید.


مونسان كه به همراه برخی از مدیران سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای حضور در این نمایشگاه، بررسی وضعیت غرفه ایران و رایزنی با وزاری گردشگری كشورهای مختلف به منظور تقویت راهكارهای افزایش جذب توریست به كشور به اسپانیا سفر كرده است، در اولین روز نمایشگاه فیتور درغرفه ایران میزبان پادشاه و ملكه اسپانیا، رئیس كنگره نمایندگان این كشور و دبیركل سازمان جهانی گردشگری بود.
ملاقات با دبیركل سازمان جهانی گردشگری، دیدار با وزیر صنعت، تجارت و گردشگری اسپانیا، نشست با رئیس شورای میراث ملی اسپانیا و دیدار با رئیس موزه دیرینه شناسی آلیكانته (ایالت والنسیا) از برنامه های مونسان در این سفر است.
هیات دولت دو هفته پیش با برگزاری نمایشگاه «ایران؛ مهد تمدن» در اسپانیا موافقت كرده است. این نمایشگاه از اواخر اسفند به مدت چهار ماه در موزه دیرینه شناسی «آلیكانته» برپا خواهد بود. آثاری كه در اسپانیا نمایش داده می شود قبل از این در هلند به نمایش گذاشته شده بود كه الان درحال بسته بندی برای انتقال به این كشور است.
این نمایشگاه شامل ۱۹۶ اثر از بیشتر از ۶۰ مكان باستانی ایران است كه به شروع استقرار در ایران در دوران پارینه سنگی، یكجا نشینی و استقرار در روستاها، شهرنشینی، دوره عیلام و ماد، دوران طلایی، دوره هخامنشی، نوزایی ایران، دوره پارت و ساسانی و ایران و اسلام مربوط می شود.1397/11/05
19:58:26
5.0 / 5
4067
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912